Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Čakám ...

Bez stĺpika...

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Vladimír-Hauser

Mimina, ťažko povedať či by to sekundové lepidlo bolo dobrý nápad, lebo máš vysúvací objektív. Na inšpiráciu sem dávam sériu fotiek, ako som závit na foťák poriešil ja. Prajem všetkým veľa zdaru.

Sjuzi

tak vidíš už máš po probléme, kukaj :)

Mimina

sju,šak zasponzoruj,budem nosiť za to tričko s reklamou na tvoju firmu :-DDD Trinit,dikes,kuknem

trinitta

Mimina, kukni sem: http://www.mafra.sk/magnefix.html to je sposob, ako pripevnit filtre a predsadky aj na mydielka... :-)))

Sjuzi

Mimina to potom treba kúpiť poriadny foťák :)

Mimina

jáááj,no na moj foťák asi žiadny filter ani nič nedám....tam sa to nedá.....ledaže by som prilepila sekundovým lepidlom? :-))

Vladimír-Hauser

Mimina, ďakujem. Filter si kúpiš, alebo prispôsobíš... Je síce pravda, že čo som vykúzli, by som bez sústruhu nevykúzlil - ale mne sa to nezdalo dajaké ťažké na výrobu. Ak budem môcť dajako pomôcť - či už radou alebo činom, daj vedieť.

Mimina

...ďalekohľad nemám...a filter si asi ťažko vyrobím :-))) no tak nech sa ti darí vo výrobe tých udělátek

Vladimír-Hauser

Mimina, to bolo myslené, že akože ten vagón čaká... Že chceš prispôsobovať foťák je veľmi chvályhodné, ale v prvom rade musíš vedieť, čo s ním chceš odfotiť. Ja osobne som sa pokúšal fotiť Mesiac cez ďalekohľad, spravil som si takú "srandu", ktorú dám na statív, a do tej "srandy" našrobujem foťák aj ďalekohľad. Funguje to celé perfektne až na jeden taký nepodsatsný detajlík, že by som musel vyjsť niekde do hôr, kde by ma nerušili svetlá z mesta a smog. Na menšie vzdialenosti to funguje dobre - napríklad na vtáčence. (Dobrý článok o tejto tematike: http://www.digi-foto.sk/ako-fotografovat/zaujimave-a-nezvykle-postupy/fotime-cez-dalekohlad/ ) Iné prispôsobovanie - podarilo sa mi zohnať širokouhlú predsádku, neviem na aký aparát bola pôvodne určená, ale bola dajaká prehnane velká. Tak som si z nej nechal len šošovky, a zbytok som si vyrobil podľa na môjho aparátu. No a funguje jedna radosť. Potom som si vyrobil zopár filtrov a to je asi tak všetko. Momentálne sa chystám skúsiť niečo takéto: http://www.zive.sk/Spravy/Bleskovod-Osvetlenie-pre-makrofotografiu/sc-30-a-281478/default.aspx

Mimina

Vlado,písal si,že tiež špekuluješ a prispôsobuješ foťák....hmmm...tak mi poraď,čo vyšpekulujem s panasonicom DMC-LS60?....

Mimina

dobré....a dočkal si sa?

jozofoto

Zaujímavé...