Nahrajte fotku z vášho zariadenia

okno v mezzaninu

Z dob, kdy ještě bývala v zimě zima...

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Stary-kocour

Všechno je tam jiné Jano. Krajina je prázdná, havířské kolonie zbourané, můj rodný dům taky - teď je tam les u Dinoparku. Sad, který jsem podědil se potopil pod spodní vodu, vykoupili mi ho a pak zase vystoupal nahoru, když odtěžili haldu... Měl jsem problém se tam vyznat. Už tam nejsou skoro žádní lidé. (Já už jsem taky tak nějak "jiný"...) Asi žiji moc dlouho. [;>)

Jano0626

Tiez som chodieval na kupalisko v Orlovej, kusok od krcmy na rohu smerom do Lutyne. Vtedy tam bol sefom kupaliska Pan Kola'c'ek a tak som sa s nim trochu aj spoznal. Pozeral som na Google mapu a ta krcma tam uz neexistuje a okolo je postavena dialnica alebo nieco podobne. Uz som to tam nepoznaval a naposledy som tam bol pred 41 rokmi v roku 1977. Je to naozaj celkom ine...

Jano0626

Tam sa to velmi zmenilo, ked som pozeral mapu Google, bana Doubrava uz neexistuje a je tam nejaka luka, aspon tak to bolo vidno teraz. V rokoch 60-tych som tam chodieval casto a chodieval som sa kupavat na rybnik Skr'ec'on'... :) Tiez som byval kusok od bane v banskych domkoch a potom som travil vela casu aj v Lutyni, kde byval moj brat.

Stary-kocour

To Jano 0626: No a já se v na Kopaninách narodil. Ale žil jsem i pár roků v Liptovském Svatém Mikuláši Zdravím! [;>)

rekmarek

zaujalo

Jano0626

Velmi pekne!!! P.S: Orlova a cele Ostravsko mi je dost blizke, nakolko moj brat od roku 1959 pracoval na Doubrave, Kopaniny. Zial, uz nie je medzi nami, ale i tak mam Orlovu milujem!!! :)