Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Štrbské Pleso II

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Rovi

Provokačná fotografia vložená: @518750 :-) Jožko, môžeš tam, prosím, odprezentovať názor zástupcu čistej fotografie?

Rovi

Som rád, že to berieme obaja športovo a súhlasím, nebolo by od veci si niekde podebatiť o tom kde je hranica názvu fotografia. Čo myslíš dalo by sa podebatiť aj takto pod fotografiou? Pritiahlo by to viac diskutujúcich? Viac hláv, viac rozumu, viac pohľadov, viac názorov. (možno by to chcelo provokačnú fotografiu) Čo sa týka vekovej kategórie, súdiac podľa tvojej profilovky, som o niečo skôr narodený :-).

bacajozko

nedá sa s Tebou nesúhlasiť! stretávam sa so známymi fotografmi na Spiši ( L.Jiroušek, M.Dibák) a keďže sú tiež cca mojej vekovej kategórie, majú rovnaké názory - proste fotka musí odzrkadlovať realitu,. Ja viem, že dnes ide pokrok, že sa v PC dá upraviť a vyrobiť všetko možné ( aj nemožné) ale položme si otázku : Čo je naozaj fotografia???? a čo už nie je... možno by bolo vhodné o tom diskutovať! Nakoniec : som rád, že práve vyhrali ( na prvých 3 miestach ) fotky, o ktorých si tiež myslím, že sú to fotografie!!! Ďakujem za správu... ja už iný nebudem! S pozdravom !

Rovi

Jožko, už som si dávnejšie všimol, že patríš k ortodoxným fotografom (môžeš si túto charakteristiku zobrať ako poklonu). Camera obscura (16.stor), daguerrotypia (1839), farebná fotografia (1861), tmavá komora a teraz PC - pokrok nezastavíš. V tmavej komere sme sa dosť našantili a fotky upravovali!!!! (technika nebola dokonalá) . Teraz tmavú komoru nahradil PC. Napriek tomu tolerujem a uznávam ortodoxných fotografov. Ak nechceš upravovať v PC, tak to hneď inakšie odfoť. Tu stačí otočiť objektív trochu doprava alebo o krok odstúpiť do prava. Ak nechceš ani orezávať, tak zazumuj tak, aby výrez bol hotový už v kamere (ak to nejde z daného miesta, tak zumuj mohami). Každý typ foťáku dáva iný výstup. Kompakt už sofverovo upravuje fotku pri ukladaní. Zrkadlovka s RAW dáva len surové data, ktoré je nutné na PC upraviť. Takže či chceš, alebo nechceš (citujem ťa: "nie obraz namalovaný, resp. počítačovo upravený!!!" ), ale je mi ľúto, túto fotografiu počítačovo ZA TEBA upravil programátor, ktorý vytvoril program na ukladanie a určil do akej miery doostriť, dosaturovať, zvýšiť či znížiť kontrast ...

bacajozko

súhlasím, že je to rušivé, ale je to realita - fotka!!!! nie obraz namalovaný, resp. počítačovo upravený!!!ale ďakujem za postreh!

Rovi

Nevýrazné. Zbytočne veľký ker na ľavej strane