Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Bratislavský hrad, apríl, 1973

Fotené z mostu SNP, tesne po jeho sprístupnení verejnosti (chodníky pre peších). Práce na komunikácii ešte pokračovali, ako vidíte podľa hromád stavebného materiálu. V kopci je veľmi dobre vidieť zbytky zbúraných domov Podhradia, Vydrice a Židovne. Dávam pre našu Konvalinku a všetkých Vás. Ak touto vykopávkou poteším vyvolám u niekoho aj príjemné spomienky, tak budem naozaj veľmi rád. Údaje: Asahi Pentax Spotmatic, 1,4/50, film Eastman Kodak 21 DIN, 100 ASA, negatív. Skener je v exife.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Adagio

Rok 1973 v BA si tiež pamätám, aj zážitok z prechádzky po Novom moste.... Milé sú aj spomienky na staré fotoaparáty. Teší ma, že teraz je to fotenie také jednoduché a lacné. Ale na starej technike si človek viac rozmyslel, čo cvaknúť a čo už za tie horibilné peniaze nestálo. Vďaka za fotospomienku!

Ján-K.

Ďakujem Vám! Konvalinka: Díky za kuk! Teším!!! Tiger: Tak to máš teda Ivanko naozaj pravdu! Obed v menze stál 2,60 Kčs a farebný film Agfachrome 175 Kčs. To boli vtedy pre študáka šialené prachy! Za to sa vtedy dalo dobre navečerať a vypiť si u Františkánov! ...:-)

Tiger

Vtedy bola FAREBNA fotografia ku....ky draha. Este aj vtedy, ked som ja zacinal fotit v osemdesiatich rokoch s Flexaretom tak len CB. Ale bol to siroky film na 12 zaberov, dali sa krasne vyberat detaily na maskovnici. S prechodom na kompakt som presiel aj na farebne filmy, ale to uz koncilo storocie.... :-)

konvalinka

bola som tu na kontrole, všetko je OK, potešila som očko a dušičku

Joe

*

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som veľmi rád, že Vám fotka urobila radosť a pohladila očko! Tá námaha pri jej skenovaní a úpravách mi za tie Vaše krásne slová, ktoré mi píšete do komentov určite stála! Ďakujem!

Jamily

parádna, staré dobré ćasy!

Chaine

uzasna fotka, moc sa mi paci Janko

entva

wau!!!! ja som asi v tej dobe len bola v pláne, ale myslím, že v tedy sa plánovili len päťročnice. Fotky je úúúúžaaasnáááá. Milujem staré fotky a táto ma dokonca nový šat. poviem len, že na toto sú tieto hviezdičky malé, ešte musia veľa narásť...

onilecram

Super,vtedy som mal 10 rokov...:-)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som veľmi rád, že táto "vykopávka" z archívu potešila! Nuž ono z tej doby sa asi veľa farebných fotiek nezachovalo a táto na počudovanie má aj veľmi solídnu TK. Asi aj vďaka tomu, že bola fotená na Kodak.

milkafoto

toto by som si mohla pamätať.....Krásne

adenka

uzasne....

jano63

super takéto staré sa mi páčia

Jarmila

Janko chodím pomenej a táto krásna fotečka mi ušla ,ja síce Bratislavu veľmi nepoznám ,ale to čo poznám je zo staršieho obdobia a tieto Tvoje fotečky mi to pripomínajú ,teda aspoň niečo a konvalinka má pravdu stačí keď poteší aspoň jedného ja mám tieto fotky tiež rada

konvalinka

keby vlažné, ale priam studené, ľadové, rozpŕchla sa "stará" zostava spred roka- dvoch, nevadí: stačí, keď potešíš aspoň jedného človeka :-)

Ján-K.

No a ešte pre Konvalinku: Most samozrejme mám a možno niekedy ho sem aj dám ... Uvidím, pretože reakcie na takéto starinky bývajú naozaj veľmi vlažné ...:-)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! A Tebe Konvalinka obzvlášť! Som veľmi rád, že som Ťa fotkou potešil! No a čo sa týka tých lán, tak si to samozrejme pamatám! Aj ten vtip, ktorý tou dobou v BA koloval, že najlepším materiálom na tie mostné laná sú kádrováci. Lebo tí sa v práci určite nepretrhnú! ...:-)

konvalinka

a verím, že máš aj most :-)

konvalinka

pár dní som tu nebola... Janko, ďakujem za parádny darček! viem si predstaviť, koľko času si pri práci na tejto fotke strávil, nie sú všetci takí trpezliví! vždy sa mi viac páčili staré obrázky hradu ako je súčasný stav... a verím, že sa pamätáš aj na to, ako sa na moste museli meniť laná, lebo by všetko skončilo v Dunaji, bolo to "veselé" obdobie, ešte raz vďaka! :-)

Marcela

+

Joe

*

Juraj

potešil si ma Janko,rybársky domček bol aj vo filme "Slnko v sieti".U nás zanikli,ale na rakúskom brehu smerom na Devín je ich vidno niekoľko.

Ján-K.

Ďakujem Biwa! Urobila si mi naozaj veľkú radosť! Takýto pohľad na hrad bol v tej dobe dosť moderný, pretože skôr keď nebol most, tak sa dal vyfotiť jedine z lode. Podobné pohľady boli dosť časté na pohľadniciach z tej doby, len to rumovisko bolo milostivo zaretšované zeleným porastom ...:-) Zvláštnosťou je ešte rybársky domček so sieťou (asi v 1/3 nábrežia zľava). Po ceste do PKO ich bolo vtedy viac a rybári veselo lovili ... To všechno vodnéés čas, ako spieval Matuška ...:-)))

Biwa

Hikam!