Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Pohľadnica z nočného Ružomberku

Pre všetkých Liptákov a tých, čo majú radi nočné. Keď už máme ten prvý jarný deň ...:-)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
fujifilm

tak toto si pamätám ešte z leta, príjemná spomienka :)

Ján-K.

Ďakujem! Teším sa, že som po dlhšej dobe zase s Vami!

vlaha

táto sa mi veľmi páči

Mils

gratulujem k vyberu :)

Ján-K.

Ďakujem Konvalinka! Teším! ...:-)

konvalinka

blahoželám k výberu :-)

Ján-K.

Ďakujem hasič a TRA! Naozaj ste ma potešili! Mám z toho výberu radosť!

TRA

gratulka k výberu

hasič

Blahoželám k výberu na dnes!

Ján-K.

Tak, tak! ...:-)

zofrem

určite sa to oklamať nedá, teória signálov nepustí.

Ján-K.

No tak laser je predsa len o niečom inom, ako výbojka! Je rozhodne ďaleko presnejší! Ale pokiaľ chceš z neho ako-tak monochromatické svetlo, tak musíš filtrovať. Tým harmonickým násobkom frekvencií sa však nevyhneš ani tak, aj keď ich bude rozhodne menej! Vychádza to z jednoduchého princípu, že keď produkuješ nejaké vlnenie, či už svetlo alebo zvuk vždy sa tam nejaká harmonická objaví. To je fyzika a tá sa oklamať nedá! ...:-)))

zofrem

Spektrum výborky je vždy bordel! ale Sodíková nízkotlaková sa niekedy používala ako zdroj "takmer" monochromatického vlnenia 589 [nm] teraz to nahradil Laser. Ani laser nemá presnu wavelenght.

Ján-K.

No to máš určite pravdu! Pretože výbojky nikdy neprodukujú svetlo o presnej a konštantnej vlnovej dĺžke a teda aj farebnej teplote, ale vždy produkujú spústu harmonických! Takže chudák snímač z toho býva nie niekedy, ale dosť často naozaj mimo! ...:-))) A automatika naozaj urobí veľmi presný a správny výpočet, len s nepresnými číslami! ...:-)))

zofrem

Ďakujem skôr myslím že je to spôsobené spektrom farieb pretože, teplota farieb udáva len spektrum tepla(1800K - červená 4000K - žltá 5500K - biela 10000K - modré), Poznám to miesto z vlastných očí: tie snímače sú niekedy zo snímanej scény "mimo".

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Pre Zofrem: To osvetlenie má naozaj nádych do zelena a je dané farebnou teplotou osvetľovacích výbojok. Len ľudské oko sa na rozdiel od snímača foťáku dokáže adaptovať, tak tú farbu menej vníma. Ale je ju normálne vidieť voľným okom. A aj na fotke veľmi pekne vidíš výbojky so svetlom do zelena (vpredu) a červena vzadu. Tú červenú vzadu vníma ľudské oko skôr ako žltooranžovú ....:-)

zofrem

Pekná foto, rozmýšlam či naozaj je to osvetlené do zelena.

malinka

vydarené !!!

andyfox

gratulujem k Top super!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Ja som práve prišiel k PC po dosť ťažkom dni, tak až teraz odpovedám: Hortinka: Som naozaj nesmierne rád! Ja na RK a Liptov veľmi trpím! Je to nádherný kraj a mám tam spústu úžasných priateľov! Mils, Jožko: Ďakujem! Reefe: Viem o čom hovoríš! Ja mám RK nesmierne rád, mám tam spústu dlhoročných priateľov, chodím tam vyše 20 rokov do papierní. Žijem tiež v zahraničí, takže viem naozaj pochopiť! Som veľmi rád, že sa Ti fotka páči! Jarmilka: Ďakujem moc! Urobila si mi naozaj radosť!

Jarmila

Janko daľšia Tvoja nádherná nočná ,srdečne gratulujem k Topke

reefe

Aj ked zijem mimo Liptova, vzdy ma potesi pohlad domov :) RK je moje oblubene mesto :) dik

furčake

Krásny, čistý záber. Gratulujem!

Marta

Janko, všetky Tvoje nočné sú nádherné. A táto tiež. Blahoželám ku krásnej TOP!

Joe

GRATULUJEM

hortinka

Pozerám, pozerám a neverím, veď je to moje mesto, krásne vyzerá takto nočnou hodinou, ani som ho skoro nepoznala, vďaka, potešil si očko a gratulujem ku krásnej TOP

Mils

gratulka k top :)

Ján-K.

Jeej! Tak teda toto je ale prekvápko! Ja som si práve pustil PC, že nakuknem čo nového vo flogu a Vy ste mi medzičasom nachystali takéto krásne a milé prekvapenie! Ďakujem Vám všetkým za Vaše krásne gratulky a milé slová, ale hlavne za to, že ste fotku posunuli do TOP! Ďakujem Vám! Urobili ste mi a robíte naozaj veľkú radosť!

Ludmar

Gratulujem k TOP!

Chaine

Blahozelam k TOP a tesim sa s tebou, super foto :)

milkafoto

Gratulujem k TOP

my_lan

Prijemna vecerna naladovka.

luboshko

gratulujem k TOP

marienka

Srdečná gratulka k TOP, Janko :-)

AninaBB

vydarené

Juraj

vždy vieš vykúzliť pekné nočné zábery

daniela-quadrantid

uz aj budova sa zelenie do jari...

milkafoto

Môj obdiv.........Janko Pozdravujem žabky. No čo, hrad bude zakliaty........................

Sabrina

Milujem nočné, ale.....

ivker

vydarená nočná

leho-tanka

pekne foto,,,

Kate-Archer

nuz, nocnym expertom na flogu si TY...

Ján-K.

A ešte pre Ludmara: Tie farebné efekty majú na svedomí rôzne farebné teploty osvetľovacích výbojok. Práve to je jedna z osobitostí nočných fotiek. A myslím, že je celkom zaujímavá a dáva aj tejto fotke svojský šmrnc a atmošku ....:-)

Ján-K.

Správne Konvalinka! Pokiaľ nejde o život, ide o h...o - hovorieva môj dobrý priateľ. A je lekár, takže asi vie o čom hovorí! ...:-))) No a k tomu darčeku k narodkám držím samozrejme palčeky! To vieš, že sa budem tešiť s Tebou!

konvalinka

aj keby tie jahody čoskoro / ešte dnes / vypadli z topky, o nič nejde, keď nejde o život :-)

konvalinka

juuujki, poznám, už by som mama ísť pozrieť :-) Tvoje nočné sú skrátka mňam! a vďaka za prajnosť, písmenká a gratulku :-) / myslím, že čoskoro bude slávnosť slnovratu, juj, čo to táram, slávnosť predčasného darčeku k narodeninám, ťuk, ťuk o drevo, nech to nezakríknem... / :-))))))))))

Ludmar

Veľmi pekný nočný záber. Zaujímavé farebné odtiene. Pekné prostredie.

Ján-K.

Ďakujem dievčatá! Však aj som si dal!...:-) Celý deň som sa poriadne nenajedol, tak aj večera šmakovala. No a pivko tiež! ...:-))) Len veľa som ich vypiť nemohol, lebo ráno som mazal ďalej, takže aby som nenafúkal ...:-)))

helluska

a veru za taku foto aj dve pivka by boli zasluzene ;)

entva

tak tá večera a pivko boli zaslúžené!!!!

Ján-K.

Ďakujem ľubko a entva! Som naozaj veľmi rád, že sa fotka páči a že to za to vymrznutie stálo! Bolo totiž pod nulou, fúkal nepríjemný studený vietor a hlavne statív bol až odporne studený!

entva

nooo, paráda!

hasič

Paráda...

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Mám radosť, že sa Vám fotka páči! Pre Boga: Ďakujem! Bolo dosť zima, takže sa im asi veľmi von nechcelo ...:-) Ináč krčmy boli pre zmenu plné, lebo som si potom zašiel na večeru a pivko ...:-)))

bogo

To už o 21,20 hod. niet ani nohy v uliciack RK ? Pekne.

Marcela

Janko, podarilo sa, pekná fotka :-)

VieraCerise

super. Tvoje nočné mám rada

DUDIS

pohodovka

TRA

fajne

helka

nadherne foto

marienka

pekná pohľadnička a pekný deň, Janko :-)

Joe

...a ja nočné rád