Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Orchidey

Zvláštnosťou tejto odrody je okrem nezvyklého tvaru kvetu a farieb aj to, že spodný lupeň kvetu je vačok, v ktorom sa zhromažďuje rosa a vyživuje celú rastlinku. Tak snáď sa Vám tento zaujímavý kvet bude páčiť a pohladí očko. Pekný sobotný večer všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Ján-K.

Ďakujem Simča a Marti! Potešili ste!

Marta

K dnešnému výberu dňa srdečne blahoželám!

sima

gratulujem k výberu dňa .-)

Ján-K.

Ďakujem Jožkovia a Milka! A Jožkom prajem všetko najlepšie k meninám!

milkafoto

Blahoželám k výberu

Joe

*gratulujem*

kmet

Blahoželám k výberu dňa !

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Mám naozaj veľkú radosť!

Mils

gratulka k vyberu :)

hasič

Blahoželám k výberu na dnes!

helka

blahozelam k vyberu dna

TRA

gratulka k výberu

Marcela

Janko, gratulujem k výberu :-)

furčake

Ja už iba: GRATULUJEM!

Chaine

Janko, ty vzdy potesis a prekvapis svojimi fotkami kvetiniek... moc fajn...:)) dufam ze som neodbocila velmi od temy... drzim Konvalinke palceky... aby jej vysiel aj novy aj starsi opravili... :))

Ján-K.

Tak som si tipol dobre! ...:-))) Bude sa Ti určite páčiť! Je to fakt dobrá mašinka! Však uvidíš sama! Aj ja som ju testoval vlani pred Vianocami ...:-)))

konvalinka

a vážim si Tvoju ponuku, ešte raz vďaka! :-)

konvalinka

vďaka, Janko, dostanem na skúšku D7000 - tak uvidím, či by sme sa zžili :-)

Ján-K.

Konvalinka: A Nikon Coolpix P7000 by nepomohol? Aj by som Ti ho požičal ...:-))) To je profi kompakt. Vie aj RAW

Ján-K.

Díky Bogo! Nuž Full Frame je samozrejme veľmi dobrá vec! Ale výrobcovia foťákov a optiky si za ňu nechajú aj poriadne zaplatiť! Počítajú s tým, že je to pre profíkov a tí že si to môžu so svojich honorárov hravo dovoliť! ...:-) Nuž možno niekde inde ale v CZ a SK sa z honorárov veľmi vysoko skákať nedá! ...:-)))

konvalinka

fu, to je pocit, nikon je práve na ceste do Prahy a ja som nekompletná bez úvodzoviek, naozaj! :-))))) takže sa vydám cestou archívu, ale tri týždne... ?! VYDRŽAŤ!!! :-)

bogo

Samozrejme súhlasím s tým čo si povedal. I ja sa prikláňam k D7000, je to pre ženské ruky ideál, samozrejme, som so neuvedomil, že má doteraz sklá na APS-C ssenzor... Full Frame to chce nové sklá... Sorry...

Ján-K.

Ďakujem Konvalinka! Nuž aspoň sme diskusiou s Bogom vyvolali premýšľanie, a to považujem za úspech. Nech sa rozhodneš akokokoľvek, budem Ti držať palčeky! A niekedy, keď budem v BA nakuknem aj do toho múzea a dám vedieť kvôli sľúbeným nočným fotkám! Pekný deň a skorú jar aj Tebe!

konvalinka

Múzeum židovskej kultúry na Židovskej ulici v Bratislave zíva prázdnotou, aj preto som sa tam vybrala a nerušene som si pofotila... nie sú tam vhodné podmienky, všetky artefakty sú za sklom, tak sa ťažko fotilo, niečo je nasvietené, niečo nie, ale dýcha tom tam duchom času a sú tam aj staré fotografie starej Bratislavy, čo mám tak rada! pre tých, čo by chceli múzeum navštíviť: vstupné... 7€ fotenie..... 2€

konvalinka

ďakujem, že si mi vyvolal úsmev na tvári :-) 1/ nikon musí do Prahy, aby mu tam vrátili život 2/ do hôr chodím s fotobrašnou KATA a tá mi odnesie aj dva komletné foťáky 3/ teraz mám čas na rozmyslenie medzi dvomi favoritmi Želám všetkým príjemný deň a skorú JAR! :-)

Ján-K.

Nuž Bogo, upgrade na D700 by bola nesporne značka Ideál. Len asi finančne dosť náročná. Neviem presne, ale Konvalinka má tuším väčšinou sklá formátu DX (teda polovičného) a to by s nimi na D700 musela fotiť na funkcii crop, teda zase do polovičného formátu, lebo by jej na plnom vignetovali. Pokiaľ by chcela využiť plný formát, musela by kúpiť k D700 aj plnoformátové sklá. A to sú u Nikonu šialené pálky! No a čo sa týka mrňavosti D7000, považujem ju pre ženské skôr za výhodu, ako nevýhodu. Nosia totiž kabelku a nosiť ešte aj ďalšiu brašnu s foťákom (a naviac tá brašna im musí aspoň trochu ladiť - na to sú dosť chúlostivé), je pre ne naozaj problém! Takže menší a a aj ľahký foťák, ktorý sa im vojde aj do kabelky je z tohoto hľadiska pre ne určite výhodný. Naviac Konvalinka labzuje s foťákom po horách a tam rozmery a váha tiež hrajú svoju rolu...:-) Okrem toho má D60, je na mrňavý foťák zvyknutá a zvyk je železná košeľa! ...:-) Väčšinou ...:-))) Toto je čiste akademická debata a konečné rozhodnutie je samozrejme na Konvalinke ...:-)

bogo

Ak môžem zasiahnuť do debaty, tak ja by som D 7000 nekúpil. Je síce perfektne sofistikovaný, fotky z neho lezú parádne, ale čo mi vadilo, keď som si ho skúšal, bolo neergonomické a malé telo, kde sa mi prsty nevošli do gripu. V KE bola predvádzacia akcia Nikonu, a veľa ľudí malo k tomu podobné výhrady. Ale pre ženské ruky, no možno aj hej...Keď upgrade, tak D700, lenže to je už o hĺbke vrecka...:(

Ján-K.

Ďakujem všetkým za návštevu, kuky a krásne gratulky! Mám z nich veľkú radosť! Pre Konvalinku: Som rád, že som pomohol. Nuž ja by som to asi urobil opačne. Poškuľoval by som po D7000, to je nástupca D90, vyšiel na Vianoce a ten opravený by som si ponechal ako záložný ...:-) Takže by som aj upgradol...:-) D7000 je veeeľmi slušná mašinka! Len neviem, čo na to ujo financminister ...:-))))

konvalinka

ďakujem , Janko, nesklamal si, odpísal a poradil si, je to presne tak! všetko som už zistila, nikon poputuje do Prahy a ja poškuľujem po tom novom telíčku nikoňáčika 3100, k nemu sa mi hodia všeky moje objektívy, zatiaľ fotím kvetinky mojím maličkým panasonicom :-) všetko dobré Ti želám :-)

Zedo

+

je1dedo

velmo peknušká

ivasch

gratulka k TOP ....krásna kvetinka

Sjuzi

ahoj Janko :) pekný detailík :)

Ján-K.

Ešte pre Boga: No a čo sa týka tej DOF, akosi som si zvykol (pokiaľ sa to samozrejme dá) kontrolovať si hlavne u makier DOF pred a po expozícii. A zistil som, že sa to vyplatí ...:-)))

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Pre Boga: Ďakujem! Ten lístok je tam naozaj diskutabilný, najprv sa mi páčil, že to vpredu trošku oživí, ale akosi aj ja dochádzam k názoru, že tam veľmi nepatrí. Je to predsa len cudzí element... Aj ja občas chodím do botanickej s foťákom, takže z vlastných skúseností môžem potvrdiť ...:-) A "najlepšie" to býva vtedy, keď je niekde nával uponáhľaných ľudí...:-))) To o zážitky naozaj nie je núdza! Raz mi dokonca jeden taký strčil naschvál ruku pred objektív, len aby som ho pustil dopredu ...:-)))

bogo

Pekne si to strelil. Páčia sa mi sýte farby, ostrosť na predný kvet parádna, na tmavom pozadí kvety pekne vystupujú. Ten lístoček síce nepatrí ku kvetom, ale veľmi nevadí. Aj ja fotím podobné napr. v botanickej v KE, kde je to ako v pralese a nemôže si človek dovoliť zasahovať do flóry kvôli aranžovaniu kompozície. To len tak na margo :-))

TRA

Tiež gratulka k TOP

eibi

krasny kvietok

Ján-K.

Ďakujem Marti a Miluška! Potešili ste! Pekný večer a Vám!

milkafoto

Ďakujem. Aj za gratuláciu..........Pekný večer

Marta

Blahoželám ku krásnej TOP!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a krásne písmenká! Všetky moc potešili, okrem tých Konvalinkiných... Nuž bohužiaľ stáva sa ... A ako obyčajne vždy vtedy, keď mašinu najviac potrebuješ... Zákon namazaného chleba bohužiaľ funguje! Doporučujem kontaktovať zastúpenie Nikonu v BA, tí robia zber opráv pre Nikon CZ, Praha ktorý robí servis aj pre SK. Pokiaľ si mašinu kúpila na SK a je ešte v záruke, tak prostredníctvom predajne. Nuž a možno popremýšľať o náhradnom tele ... Budem držať palčeky, aby sa problém čo najskôr úspešne vyriešil!

milkafoto

gratulujem k TOP

konvalinka

ahoj, môjmu nikonu puklo srdiečko, dala som mu zabrať, ale naše priateľstvo bolo velikananánske! dalo sa to čakať, ale prišlo to : Error. Press shutter release button again. to sú písmenká, ktoré nikoho nepotešia...

Juraj

krása!gratulujem!

Mils

gratulujem k top :)

hortinka

srdečná gratulka k TOP

sima

krásna, takú si ešte musím kúpiť :-)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Nebol som tu, tak až teraz, ale o to radostnejšie! Pekný a úspešný deň všetkým! Jarmilka: Mám naozaj radosť! Len nech Ti pekne zakvitne a poteší! To ruže vedia! Marcelka: Bol som v Hrádku vo štvrtok minulý týždeň ...:-) Tak mi to utkvelo v pamati ...:-))) Marienka: Potešenie je na mojej strane! ...:-)

jarne-slnko

super

Joe

nádherné,gratulujem

Jarmila

Janko gratulujem a musím sa Ti pochváliť ,moja ružička na balkóne prezimovala a prežila ,tak sa teším

LuckaF

krásne a poučné

Ludmar

Krásne foto.

Marcela

Skoro som zabudla. Uhádol si, tá fotka je z L. Hrádku.

Marcela

Janko, ďakujem za pekné komentáre. Kompliment Ti ale vrátim. Ty si zase majster vo fotení kvetiniek :-)

VieraCerise

krásne, Janko

konvalinka

n á d h e r n é ! :-)

Marta

nádhera, potešilo nielen moje oči ale i srdce

marienka

Janko, Ty vždy potešíš, fotečkami aj milým slovom, ďakujem :-)) chcela by som vedieť toľko o kvetinkách ako Ty, skvelé a poklona :-) Pekný večer :-)

Sabrina

N8dherná a zvláštne farby....:-)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Pre Stanka Orolína: Naschvál som tam tú vetvičku nechal, kvôli spestreniu. Je pekne ostrá a je na nej aj kvapka, tak sa mi to takto páčilo ...:-) Samozrejme, že retušnúť ju nie je žiaden problém ...:-) Ďakujem za konštruktívny koment!

Stanislav-Orolin

Možno vpravo hore ten lístoček z iného kvetu by som retušnul...

leho-tanka

nadherna,,,,(crievicnik papuckovy)

milkafoto

Janko ďakujem. Pekný večer.

milkafoto

Je nádherná. Mám doma dve, ale bezkapsičkové...........

hortinka

neuveriteľné, krásne, nestačím obdivovať

Jarmila

Janko krásna orchidka ,takú ani nemám ani som nevidela

Ján-K.

Ďakujem Patrícia! Je to naozaj zvláštny kvet a aj zaujímavá rastlinka! Nuž príroda je naozaj veľká čarodejka!

Patrícia

Prekrásne kvietky...ešte som také nevidela.

Ján-K.

Ďakujem, Jupiter! Som naozaj veľmi rád!

Jupiter

parádne foto, krásny kvet, odborný popis, čo dodať ?

Ján-K.

Ďakujem TRA a Helka! Mám naozaj veľkú radosť, že sa fotka páči!

helka

uzasne foto,nadhera,davam k oblubenym, Janko, aj Tebe krasny vecer!

TRA

fajne