Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Jeseň v parku 4

Socha Janka Kráľa v najstaršom verejnom parku v strednej Európe

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Delilah

veľmi pekné foto

chocan

@root-64 som rád, že si sa vyjadril k fotke. Veď tak má aj byť, iba tak sa navzájom učíme a môžeme sa zlepšiť. Ďakujem z a pripomienky.

root-64

@root-64 správne malo byť Minimálne 75 percent prispievateľov IBA vlastní fotoaparát

root-64

Ak chceš k fotke, aj keď tu sa to nerobí (možno aj našťastie, lebo to čo čítam pri fotografiách je z drvivej väčšiny iba blábol, pchanie sa niekam - na spôsob ja tebe a ty mne): Fotka určite nad priemer FLOG-u. JA by som určite fotil (pokiaľ to nie je turistická foto) v čase keby slnko bolo o ten uhol čo je ZA pred objektom. Svetelne by bol obrázok vyváženejší a príjemnejší. Pomohlo by to aj "plasticite" ... Pri tejto kompozícií by som ešte prísnejšie držal stred a aj symetriu toho obrubníku v obraze :-) Jemne by som zrovnal zvislosť (socha je málinko naklonená, čo zanáša do obrazu pre senzibilnejšieho diváka "nepokoj") a z technickej stránky by som určite až taj nepreostril obraz, respektíve pozrel by som si niečo na internete o metódach doostrovania pri zmenšovaní obrázku pre publikovanie na web .. Známkovať ako v škole tak dám "dobrú", teda za 3 ... Faktická poznámka: Vidíš, ako ľahko si môžeš vyrobiť nepriateľov :-D Stačí písať pod fotografie to čo si myslíš ;-) Nemyslím teraz tento prípad, je to iba príklad. Ak to myslíš s fotografiou a fotografovaním vážnejšie (teraz nemyslím PROFI, ale ako "fotoamatér"), TU cestu nedájdeš, ani ťa to tu nikam neposunie. Otvor si portfóliá naozajstných fotografov (témy ktoré ťa zaujímajú) a napozeraj si ich tvorbu.. Stovky a stovky fotografií. A vzdelávaj sa. Hľadaj cestu, ako sa dopracovali k tomu čo vidíš.

root-64

Vieš že každý kto hodnotí a "kritizuje" (v dobrom či v zlom) fotografiu koná z väčšej časti subjektívne a jeho názor vypovedá skôr o vkuse, kritériách a "kvalite" hodnotiteľa ako o fotografií samotnej? :-) Zvlášť na tomto FLOGU .. :-) Bez urážky - minimálne 75 percent prispievateľov nemá ani predstavu o fotografií, o nejakých kritériách ktoré ju definujú, či definujú gýč a brak. Minimálne 75 percent prispievateľov vlastní fotoaparát a týchto 75 percent prispievateľov tvorí "základ hodnotenia" a "rebríček - TOP fotografií... :-)

MATYX55

za Janka Kráľa...

chocan

@Jano0626 ďakujem, si asi jediný, ktorému sa páči moje videnie

Jano0626

Pekne!