Nahrajte fotku z vášho zariadenia

amerika

objavil som ameriku.. to pre tých, ktorý fotia aj akcie v slabšom svetle.. pri vysokom ISO s kombináciou externého blesku odrazom je celkom fajn kresba aj pozadie celkom ok.. čo chcem povedať.. vyššie ISO a blesk dáva celkom fajn výsledky.. howk..

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Ján-K.

Ďakujem Duško! ...:-) Potešil si!

DUDIS

jo jo.. ty si skúsený fotograf.. veľa si videl veľa si precestoval a nádherne fotíš.. cením si tvoje rady a komentáre..

Ján-K.

Ono Duško, to čo píšeš je logické! Pri akomkoľvek zosvetľovaní aj v RAW-e narastá šum. Keď prisvetlíš, zosvetľuješ menej a teda máš aj menej šumu... Myslím ...:-) Čo sa týka odšumenia je veľmi dobre fotku odšumiť pred úpravami (pokiaľ sa jedná o výstup jpg), resp. ihneď po úpravách v RAW. Potom je efekt odšumenia najlepší a aj najmenej bolestivý pre fotku.

DUDIS

toto bol len výcvak je to fotené do rawu a potom prevod do tifu .. úpravy pokročileé odšumenie v zonery 14 A zmenšenie na 1200x 800 a jemné doostrenie (25%) mám viac záberov na tom ISO a výsledok je fajn.. nez prisvetlenia bleskom boli výsledky slabšie. teda má to význam priblisnúť trochen..

iygor

fajn výsledok, to je jpg ako vyliezol z foťáku alebo si aj odšumoval? ja ak potrebujem vysoké iso fotím do rawu a odšumím v pc, alebo pri jpg použijem viacnásobnú expozíciu (hardwarová funkcia fotáku)...