Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Lesná cesta

Panoramatická montáž zložená z 4 horizontálnych denných fotiek.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
vsetkovmobile

zaujímavá..

Fency-Photography

to @petokato : No asi 2 a pol hodiny postproces :)

petokato

vďaka za odpoveď. aj som tušil, že by to mohlo byť tak robené. len sa mi nechcelo veriť,že sa s tým bude niekto tak baviť. veď na tom muselo byť roboty ako na malom kostole..

Fency-Photography

to @petokato : Samozrejme, ku panoráme - slovo panoráma sa vo fotografii najskôr objavuje pod označením formátu (16:9 a širší) neskôr z procesu tvorby takýchto formátov - vätšinou skladaním viacerých nasledujúcich fotografií za účelom vytvorenia širokého uhľa záberu sa zaužíval pojem panoráma aj pre formáty iné než panoramatické. Teda pod označením panoráma v modernom fotografickom slovníku rozumej hociaký formát fotografie, ktorý je zložený z 2 a viac fotografií. Kvalitná panoráma sa tvorí skladaním fotiek opačnej polohy než je výsledný cieľ - teda ak chcem dlhú horizontálnu, vytvorím ju z mnohých (6,7) vertikálnych fotiek v horizontálnej postupnosti. To platí aj naopak ako je to tu. Teda polopatisticky : spravila som foto lístia, cesty, stromov a korún. A ku konverzii z dňa na noc - v prvom rade trebalo stmavniť oblohu, no nechcela som aby bola úplne čierna, nech tam je nejaký detail v stromoch. Kontrasty v pozadí sú znížené pomocou klipovania čiernych, teda vzniknú tak skôr len obrysy tých stromov ako detailné koruny, veľmi dôležité sú hviezdy, ktoré sú ručne dokreslené, auto a svetlá tiež ručne dokreslené. Ku farebným úpravám - čo je tmavé musí byť zákonite veľmi desaturované (nie úplne) a dôležité je rozptýlené svetlo, keďže v noci nesvieti ostré slnko :) Ja som mala cez deň zamračené, takže sa mi podaril pokus :)

petokato

foto pekné aj dobre spravené. mohla by si objasniť pár detailov k výrobe? ja pod pojmom panoráma rozumiem niečo iné. tiež by ma zaujímalo ako si spravila nočné vertikálno foto z denných horizontálnych

and

určite zaujímavé foto