Nahrajte fotku z vášho zariadenia

SLNIEČKO V OBJATÍ OBLÁČIKA

@imrych,@carlos...a takto? toto bol prvý záber ,prosím radu

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
helka

ďakujem...

mashakarolovdvor

mne sa táto západovka páči najviac - krásna farba - často ju vidím z okna keď zapadá slnko

RasG

zdá sa, že aj slniečko sa chce poláskať a byť v nežnom objatí (pekný snímok!!!) /...a ĎAKUJEM za nahliadnutie mojich snímkov, z času na čas sa mi podarí sa niekam dostať a tam sa potom rád túlam a pre radosť si amatérsky niečo pre seba či rodinku odfotím. Samozrejme, že ma poteší, keď fotka z výletu zaujme, či sa páči, aj iným, ktorým nevadí nižšia technicka kvalita odfotenia, a skôr vidia snímok inýymi očami - napr. srdcom a tak podobne./

helka

Ivan...SMS som slniečku poslala,ale vrátila sa sa spať...má zmenené číslo???

helka

ďakujem,Jarmilka

Jarmila

pekné Helka

helka

veľmi pekne ďakujem vám všetkým za váš čas,za komentíky,za rady... Ivan,rada by som tu SMS slniečku poslala,len neviem jeho číslo na mobil...xi,xi,xi...

Ján-K.

Veľmi fajná, Helka! A Duško má pravdu! Naozaj nie je dobré objektívom priamo do ostrého slniečka! A už vonkoncom nie dlho! Väčšinou to urobí prasiatka (to nie je problém, tie sa dajú retušnúť, alebo fotka vyhodiť), ďaleko horšie to býva, keď sa poškodí snímač. To je väčšinou na nový foťák, pokiaľ máš kompakt, resp. teleso, pokiaľ máš zrkadlovku. Takže finančne dosť náročná záležitosť!

milkafoto

Dobré ráno Helka. Gratulujem k TOP Som poctená...

wallerry

...aké pekné !

mashakarolovdvor

myslím že je to nádherná prvotina - však Ty nás čoskoro prekvapíš

Joe

pekné a skúšaj ďalej

IvanhoeM

tak vidíš Helka, už máš i fundované rady, kamarádka jedině "jede" na prioritu clony a má polarizační i ještě jeden filtr, pro jistotu xixi. To co píše Dudis, nad horizontem je fakt príma, ale když se podaří za mrakem ani to není zlé, potom je takové "magično" na obloze a pásy světla jako při osvětlení "přímo z nebe" .....On ten mrak vím vyjmout z jedné a přidat před slunce, ale není to "vono", takže šupky hupky z pšlíšku a poslat SMS sluníčku včil už můžeš vyjít, Helka jde fotit xixi....ifo

helka

ďakujem vám,veľmi pekne a prajem príjemný vikend a hlavne slniečko v duši...

Marcela

helka, záber je veľmi pekný. Nevadí, že nie je technicky dokonalý. Západ slnka sa dosť ťažko fotí. Pekný víkend :-)

TRA

Pekné

Pancho

Aj tebe vsetko dobre a dakujem za nazretie. Aj tvoje foto je krasne.

helka

Ďakujem ešte raz všetkým,čo sa zastavili...Milka,to je fajn,že sú tu ochotní ,šikovní flogáči a dobre poradia... a ten názov sa mi veľmi páči...môžem?

milkafoto

Helka. Toľko múdrosti som počítala...a ja iba toľko. SLNIEČKO V OBJATÍ OBLÁČIKA Je to pekné.

Chaine

tato vyzera lepsia :)

helka

ďakujem vám všetkým veľmi pekne...mala som poruchu na PC,ale už opať fungujem...tak si prečítam rady,ešte raz vďaka!!!

carnansky

dobroš.

tufi2

skvele:-)

DUDIS

hlavne si neznič čip.. uv filter treba a potom sa hrať.. pri priorite clony záleží na tom, kam ostríš a akú plochu slnko zaberá.. podľa toho treba podexponovať, je to klasický krajinkársky záber - kompo najlepšie vychádza tretinové.. tu je málo zaujímavá obloha (zaujímavo presvetlené mráčky alebo niečo by bolo lepšie..) pri kompaktoch (aj zrkadlách) je dosť ťažké zmestiť sa do dynamického rozsahu prístroja.. ja mám okolo 10 EV , kompakty majú spravidla menej cca 6-8 EV (schopnosť vykresliť tmavé a svetlé body) - pomáha prechodový filter asi najlepší kompromis je slnko tesne nad horizontom kedy nemá takú intenzitu (bodne statív) a možno pomôže viac expozícií a následné zloženie alebo HDR (pseudo HDR) ale to je iné.. treba skúšať.. zlepší sa to. držím palce..

imrych

Táto je lepšia. Neboj sa ubrať oblohy, zhora nie je ničím zaujímavá. Pozerám na EXIF, asi fotíš automatikou, že? Šiel by som do režimu priority clony, nastavil clonu 8 alebo až 11,čas ti k tomu fotoaparát dopočíta. Možno bude treba skúšať kompenzáciu expozície, lebo to slnko veľmi klame jeho čip. Skús najsť rady a porady na www.ephoto.sk, www.digineff.cz, www.fotoradce.cz, a iné.

U2

a mne sa to páči aj tak :) ***** nekomentujem, lebo nie som odborník. Ale Helka, želám Ti veľa úspechov pri fotení slniečka za obláčikom, mne sa Tvoje fotečky páčia. Ešte sa Ti ozvem. Pa.

carlos.s

Ahoj Helka, už jsem ti v mailíku napsal, jak si to sluníčko představuji a vlastně i tu .... tak poruč větru dešti, jak to dělali soudruzi kdysi ixxii a skovej ho za mráček :-) Tahle 76 foto je z nich asi nejlepčejší :-)