Nahrajte fotku z vášho zariadenia

*Karel Plicka : Tatranska Panorama*

Touto fotkou by som chcel vzdat poctu nestorovi CB fotografie.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
stanislav

krásne

entva

Tiger, klobuk dolu! Myslím, že sa p. Plicka by sa asi nenahneval...

peter444

blahoželám k výberu dňa...

helka

blahozelam k vyberu dna,Ivan

hasič

Blahoželám k výberu na dnes!

kmet

Blahoželám k výberu dňa !

milkafoto

Gratulujem k výberu

TRA

gratulujem k dnešnému výberu

Joe

*****gratulujem k výberu dňa*****

dcako

Po rozkliku paráda. Pekná pocta

cino

veru, kde sú tie časy tankov, zväčšovákov, štipcov v kúpelni a na nich sušiacich sa filmov, Zorkij, Flexaret, Pionier, kto si dnes vôbec pamätá mecháče Codac Rettina a podobne. Na takých som začínal aj ja, dobre mi padlo zaspomínať si, boduješ ! Škoda, že kôli dnešnej komercii aj v tejto brandži sa zabúda na starých majstrov.

kalikami

teraz neviem, čo napísať mám, keď čítam odkaz nado mnou ... áno, čb fitka vždy zaujme, svoje čaro jej ostane, vždy bude pekná

Joe

Pozri sa,čo poslala Kalikami,nádherné a bolí srdce Tento odkaz pošlem všetkým

jozi67

Samozrejme, ak dovolíš pošlem ti ju "majlíkom" aby si ju zhodnotil.

Tiger

No sak zaves, nech kuknem. Ja som mal tmavu komoru v labaku, aj doma. Prvu komoru som zazil ako teeneger vo fotokruzku v minulom storoci... :-)

jozi67

Krásna fotka, ja si ešte dobre pamätám keď sme s bratom zatĺkali deku na okno, "babranie" s vývojkou a ustaľovačom a potom nekonečné leštenie. Ešte k tejto fotke, ja som si ju stiahol a vyskúšal som si na nej štýl Ansela Adamsa metódou miešania kanálov. je to dobré aj v tomto prevedení.

franke

páči

onilecram

super..na Tatry sa da stale pozerat...

Tiger

mozno... DAKUJEM PRIATELIA, SOM RAD, ZE ZAUJALA....

photographista

Mozno aj Karolovi by sa pacila.... :-)

Tinka

krása!!

jano63

super

kalikami

všetko dobré prajem, nech krásne a štedré sú plné duchovných darov

helka

KRASNE VIANOCE,Ivan!

milkafoto

Blahoželám.........

ivan

Gratulujem!

Joe

Ivan,zase si ma dostal... Plicku si samozrejme pamätám(nie osobne) a som rád,že nie sám. Mali sme doma knihu jeho fotografií Slovenska. Už ani neviem názov,ani kam sa podela. Škoda,veľká škoda. S tými svojimi digitálmi mlátime fotku za fotkou(česť výnimkám). Je to pravda,treba sa na chvíľu zastaviť a pozerať sa. Vďaka za pripomenutie.

Joe

*****a gratulujem*****

Joe

...a podarilo sa. ...a ďakujem,ďakujem.

peter444

výborná...

IXYZET

pekný pohľad

carnansky

fajn

eibi

555

Jarmila

šetrím Tvoj sedací sval ,:-)

Jarmila

nie na Športovej :-)

LuckaF

pekný pohľad inak tvorbu K.P. tiež veľmi obdivujem, vytvoril úžasné dielo, čo sa týka zmapovania slovenského folklóru, i fotky, ktoré boli "hrané" vyzerajú nesmierne autenticky...on sa vybral do dediny, spával tam po domoch. povalách, zžil sa s ľuďmi, prešiel kus Slovenska...teda obdivujem aj jeho, nielen jeho tvorbu - Plicka bol Majster s veľkým M.........

maslostroj

;)

Tiger

Este mi povedz, ze byvas na Javorinskej, alebo Jasnej ulici a ja spadnem na .... sedaci sval. :-)

Ludmar

pekné foto

Jarmila

športovú halu mám skoro pod oknom

Jarmila

Popelár je na opačnej strane ,tam vidíš cukráreň Jaskyňa

Jarmila

Ivan aj Milka vďaka za komentáre a krásne sviatky ,Ivan máš u mňa foto z Tvojho rodného

IGOR

pekný pohľad.

milkafoto

Vďaka. Mňa Tvoje prirovnania posielajú do dôb, keď som ako dieťa ležiac na lúke sledovala oblohu. Z mrakov som čítala kamarátom rozprávky a nútila ich nachádzať rôzne zvieratka a pod...Je dobre, keď nám to zostane do dospelosti.

milkafoto

prepáč... nádherný snímok. Kde sú doby, keď sa fotografie robili v tmavej komore.......................................

hasič

Vďaka,Tiger...

milkafoto

Tiger:. Ak dovolíš, jednu skúsenosť človeka, čo u majstra študoval. Bol šéfom na Lekárskej fotografií. Majster a jeho žiaci chodili po Pražských pavlačiach a zapisovali čo im kázal. 12 .00 slnko je nad vežou /nejakou/ tiene smerujú k domu na ulicu... Je január. Takto bez kamery mapovali objekty jeho záujmu. Po dlhom chodení, niekedy aj rok po exkurzií, prišiel majster z kamerou, ešte na Planfilmy formát min. 10x15 a, urobil j e d e n snímok z miesta, čo mal vyhliadnuté a vlastne naštudované. Prepáč, no nedalo mi to tu nenapísať. Keď nám, vtedy mladým žubrienkam, rozprával zážitky zo štúdii, ani som nedýchala... Pekný deň...

Tiger

ESTE VELMI STRUCNE O KAROLOVI (KARLOVI). KEBY STE TO NAHODOU NEVEDELI... Narodil sa v rodine obchodníka. Detstvo prežil vo Viedni a Českej Třebovej. Vďaka svojmu hudobnému talentu bol v rokoch 1899 až 1900 členom speváckeho zboru Wiener Sängerknaben a neskôr sa dokonca dostal až do zboru Dvornej opery vo Viedni. K jeho talentom však nepatrila len hudba, ale aj maľovanie, či fotografovanie. Jeho fotografie dokumentujú život dvoch národov - českého a slovenského. Hoci pochádzal z českej rodiny a časť svojho života prežil v Česku, jeho srdce patrilo aj Slovensku, kam sa často a rád vracal. Na Slovensku je aj pochovaný a má svoje múzeum. Bol presvedčeným Čechoslovákom a umelcom oboch krajín. Za svoju tvorbu dostal v roku 1968 titul Národný umelec.

konvalinka

vďaka, Tiger :-)

ivan

Pekné foto.Ja by som to trošilinka dorovnal...

Marcela

pekný záber

TRA

OK

Jupiter

Krásna fotka a som veľmi, veľmi rád, že vzdávaš poctu človekovi, ktorý mi je vzorom, pretože urobil pre Slovensko strašne veľa.

furčake

Pohľad, ktorý sa nezunuje, aspoň mne. Krásne foto

Tiger

Zlava: Prostredny Hrot, Baranie Rohy, Spissky Stit, Pysne Stity, Lomnicky Stit, Vidlova Veza, Kezmarsky Stit a celkom vpravo ten maly kopec Huncovsky Stit. ROZKLIK POMOZE.... Milostiplne, pokojne Vianocne Sviatky Vam Prajem!