Nahrajte fotku z vášho zariadenia

* J.C. the last picture *

Jak je vseobecne znamo mistr mel hluboky odpor k fotografovani zblizka. Zachovalo se jen jeho nekolik leteckych fotografii (prof. Smoljak) Az do tohto datumu sa nenasla ziadna ina ako letecka fotografia J.C. a posledna stopa genia koncila v roku 1912 v Liptakove (Ceska Republika). Az najnovsi objav fotografie, ktoru publikoval v Algemeine Zeitung prof. Fiedler (Wien),"udajne" zobrazuje Jaru Cimrmana ako vchadza do budovy Zeleznicnej stanice Heuston v Dubline. Porovnanim starsich leteckych snimok majstra s vyskou postavy muza s kufrikom dosiel prof. Fiedler k zaverom, ze sa jedna o poslednu znamu fotografiu najvacsieho genia dvoch uplynulych storoci. Bez radioaktivnej skusky uhlikom C-14 vsak team SLOVENSKYCH CIMRMALOG-ov vedeny doc. T.T. vaha, ci uznat tento dokaz, ktory sa zatial opiera len o domnienky nejakeho Videnaka....

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
entva

"Jaký je rozdíl mezi nepřesností a omylem? Nezlobte se, milý Einsteine, ale toto zase já považuji za pouhou hru se slovy, na níž, jak je Vám jistě známo, vybudoval hrabě Karel Marx celou svou teorii poznání."

Joe

Pane kolego,romantizující náhledy pánu S&S,nejsou argumenty,na vědu jsi jen tak nepříjdete...Mimochodem,teórie relativity...po desátém pivu u Fleků,řekla: Alberte,všechno je relatívní...a bylo to

entva

dajte mi chvíľu na vydýchnutie.. nazbieram inšipráciu (hovädza polievka) a potom napíšem:))) nie je to tak ako si myslíte, všetko je úplne naopak;-)

milkafoto

Raz mu to ale bolo veľmi ľúto. A to vtedy, keď sa zaľúbil do Alžbety..........vieme ktorej.

milkafoto

Nesúhlasím vážený pán docent. Svoje mužstvo objavil a uvedomil si ho v škole. Ponechal to tak, nevedno prečo. Sú viaceré teórie. Ja sa prikláňam k tej, čo vraví o diskriminácií žien vo vedeckom svete v tých dobách. Alebo to bola jeho veľká šetrnosť. Sestra bola dosť zaťažená na módu a oblečenie vyhadzovať by bol hriech.....Ušetrené peniaza dával do nespočetných vedeckých objavov a na cesty po matičke zemi......... Neskôr už bolo neskoro meniť ..........vedecký svet by to zrejme neakceptoval a mi by sme prišli o neskutočné bohatstvo, ktoré nám zanechal................

Tiger

Jara byl CECH a MUZ, muzeme o tom vest spory, muzeme s tim i nesouhlasit, ale to je tak vsechno co se proti tomu da delat... (S&S Jara Cimrman Lezici Spici 1984) Omyl (teda ze J.C. bol zena) mohol snad vzniknut z faktu, ze Jara musel v detstve donosit saty po svojej starsej sestre Lujze... doc. cimrmalogie T.T. (2011)

Joe

Pán kolega Jano63,ste na omyle,nie jej matka ale ona(on) bola Marlén.Pôvod neskoršieho mena je prostý.Za svojho pobytu vo Viedni sa preslávila výrokom:ich liebe zimmermann(odporúčam prečítať si spoločenskú rubriku Wienerblaff),voľne preložené:já ráda chlapa v cimře.Po dlhých rozhovoroch s Freudom sa rozhodla radikálne prehodnotiť svoj život a dať rozlet svojmu géniu, na pripomienku svojej nespútanej mladosti prijala vyššie spominaný výrok za svoj pseudonym,ktorý prešiel ďaľšou transformáciou,až sa ustálil do konečnej podoby(já ráda zimmermann=Jára da Cimrman).Taká je pravda pán kolega.Nefabulujte.

fofa

Chcel by som ctené auditórium upozorniť na vynikajúce dielo J.Cimermana "Matematika pre hlupákov" v ktorej vzdáva hold svojmu učiteľovi matematiky za výrok 2+2=2.2. Ďalej dovolím si parafrázovať výrok J.C. "Život je najlepšou školou života"- "Fotoblog je najhoršou školou fotografovania" ale zase keď platí, že hlúposť=dlhovekosť, je všetko na najlepšej ceste!

entva

mám silný pocit, že nie je všetko tak ako tu bolo vyslovené, napísané. Mám vážne podozrenie, že v tomto prípade, nejde o postavy pohybujúce sa lež postavy mimo pohyb. Moje podozrenie smeruje k postave vo výklenku, ktorá sa po našej podrobnej mikroskopiskej analýze a prehľadaní databáz vynorila ako postava nám neznáma. A to sme použili databázu aj wiedenskú a dokoca ešte rakúskouhorskú!!! Jednoducho je to záhada nad záhradu!

entva

:)))

jano63

Je málo známe že to bol po otcovi Slovák, hoci v životopise sa píše: Jeho matka Marlén Cimrmanová (dievčenským menom Marlén Jelinková) pochádzala z Rakúska a otec Leopold Cimrman z Čiech. Táto dezinformácia bola napísaná iba na zmätenie životopiscov, otec bol z Turóc-Szent-Mártona matka karpatská Nemka z mesta Igló (na Spiši).

milkafoto

Veľavážený pán docent. Som rada, že ste zverejnili túto "zabudnutú" fotografiu. Ako sme už tu viac x zverejnili, bola to žena. Vedel to dobre roky schovávať, čo je z fotografie jasne vidieť. Teší nás, že doc. T.T sa začal seriózne zaoberať géniom.Pravou je, že vo svojich vedeckých traktátoch ho viac krát cituje a niektoré dokumenty ním zverejnené nás ohromili. Jeho prínos je doposiaľ slušný a nakoľko sme nemali vedecké pokrytie tejto časti Európy, sme mu povďačný. Vďaka pán docent. Dúfam nie posledná správa o osobnosti tak významnej akou J.C. je. Ako ste si všimli, nehovorím v minulom čase....... Pekný deň.

eibi

+

Tiger

Dakujem.

Filipov-Flog

super popis :D

Mils

vuhuv

hasič

No jó, vono se to řekne Cimrman, posledne keď bol na Rysoch, tak tam stretol Lenina...Škoda že som vtedy nemal zo sebou môj Canon-smola...

kvoky

fajná

Jupiter

fajn prevedenie i príbeh :-)

daxner

Kudy se vodsuď jede k Hospodě na Mýtince?

Joe

všeobecne prijímaný názor,že JdaC bol chlap je omyl,bola to žena...inokedy o tom viac...idem spať