Nahrajte fotku z vášho zariadenia

od mora

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
mariano

ďakujem, ok :)

ruiger1

pre mna nuda :)

mariano

ďakujem... :)

Echinocactus

Pekná fotka ! *****

hortinka

Veľmi príjemné foto

Ján-K.

Páči!

meckinka

Aká romantika :)

hasič

OK...

mariano

ďakujem vám... :)

silvia.kordosova

romantický západ slnka

jully

krásne

pepo55

fajn

chocan

Veľmi pekné farby. Neviem, prečo chcú vyrovnávať. Nie každý má mriežku. Veď more sa nevyleje.

PaulGi

Pekné ,súhlasím s @pterodaktyl

pterodaktyl

Pekné, páči. S tým vyrovnávaním by som sa fakt netrápil, je to v poriadku. Mne sa tiež stáva, že si myslia že to nie je v rovine, ale to je klopená dráha v zákrute, čiže záber pôsobí, akoby nebol v rovine.

stefann

pekné

and

medzitým čo som Ti písal, som si prečítal o dátume ... skús to dať do formátu 16:9 (orez iba z oblohy) - teraz som vyskúšal ... (alebo dátum vyretušovať, ale načo by tam bolo toľko tmavej ?) je fakt pekný tento záber ...

and

pekné foto - tiež som si to pozrel, nakoľko tu vzniklo podozrenie na nerovnosť ale ja som sa zameral okrem horizontu aj na dom na kopci (zvislé múry) a vyšlo mi to -4 (ak sa @moni36 pomýlila v znamienku tak s ňou súhlasím), hoci je to niekedy pomerne náročné rozhodnutie, zvlášť ak sa k tomu pridruží ešte aj zakrivenie spôsobené objektívom - občas sa tu objavuje taká posadnutosť vyrovnávaním a často si kritik neuvedomuje, že napr. pri zábere rieky z uhla je "vyrovnanie " horizontu častokrát (nie vždy!) nezmyslom - preto je potrebné hľadať čo najviacej rovín (práve vtedy pomáhajú tie zvislé), v tomto prípade dom, inokedy porasty, pri zrkadlení spojnice bodov atď.

mariano

a čo sa týka orezu, už som odrezal dátum zo spodnej časti (vtedy som tak fotil :) ) a radšej som už nechal tak kvoli kvalite a šumu... :)

oto56

+++

mariano

ďakujem... :) :) prepáčte, ale nemám čo vyrovnávať - nepadá, vyrovnanie vždy kontrolujem pred vložením fotky, keď sa po rozkliku pozriete na časť mora od slnka do ľava je rovná, takže keby som začal opravovať padanie vpravo, tam by sa more nahlo zase vľavo, padanie do prava skresluje to, že pravá časť je bližšie k nám... :)

alentica

podobne ako moni

moni36

4+ vyrovnat horizont a trebalo skusit zabrat viac spodku vrch by sa o 2 cm zaobisiel

lisiacik

+++++

Bengri

krásne, pravá strana trochu padá