Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Áááá (Ospalá)

Dnešný, iný pohľad pri lepšom svetle.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
harmonika138

@Gabson- ďakujem ,presne o to mi išlo.

Gabson

pôsobí akoby si sa pozeral niečomu, niekomu do hrdla, páči sa

harmonika138

@dudros-k tej Tvojej orchidei .Pôsobí na mňa asi takto : osvetlenie protisvetlom zrušilo plastičnosť obrázku a vytvorilo akoby kresbu ceruzkou. Vidieť len línie zafarbené farbou a kalíšne lístky tiež farebné (tie pôsobia skôr rušivo) a obrysy kvetov. V pozadí pravdepodobne záclona svojím takmer rovnobežným textúrovaním ide do konfrontácie s líniami na kvetných lupeňoch(pod rôznymi uhlami). Kompozícia je dobrá,prechádza cez uhlopriečku.Keď čítame z ľava do prava , okvetie končí celým kvetom.Takže oko má na čom postáť. Ak by bolo trochu viac miesta po stranách a hore, pozadie by kvet viac umocnilo. Znie to možno pre niekoho divne,ale teraz,keď je ten kvet cez celú plochu,tak ju rozdeluje a oko aj keď chvíľu zpočinie na pravom kvete,ešte chce hľadať ďalej. Stačilo by odstrániť aj posledný kvet v pravo pootočený bokom a problém by bol vyriešený,ale určite by ho bolo škoda. Ak by tam ten priestor okolo bol,povedal by som že sa mi páči. Možno som situáciu neodhadol celkom správne,ale takto ju vnímam. Prajem všetko dobré !

hasič

+

dudros

zvláštna ?? to ako myslíš /len z čistej zvedavosti sa pýtam / no áno je natesno (archívne cca 2ročné foto :-) )

harmonika138

@dudros- dá sa povedať,že je zvláštna tá Tvoja orchidea len trochu na tesno. Máš tam však dosť dorých fotiek. Väčšinu si pamätám z tohto flogu. Niektoré som videl prvý krát. Nech sa Ti darí!

dudros

kvitnú čo bi nekvitli :-) https://500px.com/photo/94851259/orchid-by-jozef-kri%C5%A1tof?from=fresh

P-1956

je krásna...dudrošovi asi nekvitnú

harmonika138

@dudros-je to fotené zo vzdialenosti cca 15cm s makro obj..Bola to nutnosť ináč tá HO by taká nebola. A kresba je podľa mňa dobrá. Na vzdialenejšie objekty určite nie.

dudros

no ja mám mikon ale clona 32 je podla mňa zbytočná , sklo stráca kresbu a ostrosť .

duzo

Nádherný detail s dobrou hĺbkou ostrosti a peknými farbami /i pri f/32/.

harmonika138

@dudros,- čo je lepšie či krajšie je vec názoru každého pozorovateľa. Čo sa týka svetla a kompozície : zvolil som stredovú kompozíciu z dôvodu ukážky pohľadu do stredu ,,úst" kvetu. Vyvažuje ju práve ten tvrdý tieň. Keď si porovnáš oba snímky a pozrieš clony , časy , kresbu po celom povrchu,tak podľa môjho názoru TK u tejto snímky je o čosi lepšia. Bez toho svetla (prirodzeného ) by to nešlo. (Skúšal som včera i s clonou f 32. Hĺbka ostrosti bola dobrá no kresba slabšia a mekká.) Viem že niečo vieš o fotografovaní, tak Ti ďakujem za zastavenie a názor.

Copaty

+++

phpeckar

+++

dudros

podľa mňa na predchádzajúca je lepšia ako táto . tu je svetlo príliš tvrdé , a ani kompo nie je boh vie čo .