Nahrajte fotku z vášho zariadenia

nebudiť...

V poradí tretia z neziderského jazera.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Robson65

@harmonika: presne o tú nostalgiu mi išlo aj v ďalších fotkách odtial, farebných lúbivých fotiek z toho miesta som už videl stovky, chcel som si to miesto zdokumentovať po svojom a ani počasie nedovolilo sa nejako farebne vyblázniť :) dík Jarko

Robson65

@CHR: na začiatok, ďakujem za hlbšie zamyslenie sa nad fotkou a tvoje návrhy, takto by to tu mohlo fungovať častejšie :) Viac oblohy som nechcel nechať, bola nezaujimavá a orezať ju úplne, to by spôsobilo dotyk trstiny horného okraja, to by nerobilo dobrotu, ono aj toto nie je bohviečo, tu je zas dotyk trstiny a horizontu, nemal som so sebou rebrík, bola to len neplánovaná zastávka...myslím, že kačka je viditeľná, a orez som zámerne robil tak, aby som ju dostal do tretinového rezu, preto aj figuruje v názve fotky ako hlavný motív, čo sa týka prevodu, prešiel som od farebne lúbivých krajiniek k čb krajinkám, snažím sa tým vložiť do fotky trochu umeleckej hodnoty, aj keď ešte sám nie som spokojný a stále hľadám a učím sa a tónovanie čbčka som zvolil pocitovo, mám rád modrú tonalitu a čas od času si ju do fotiek strelím :)

harmonika138

@CHR- dovolím si oponovať. Ani jedna s možností,ktoré si vymenoval naposunú fotku k " lepšiemu". Tá kačica aj keď nie je v ideálnom zlatom reze,tak je dobre viditeľná a verím,že ak by tam čosi vpravo nevadilo tak by tam aj naozaj bola. Súhlasím však s poslednou vetou. Podľa môjho názoru autor i tou oblohou zdôraznil chladivú,pochmúrnu atmosféru daného miesta,ktorú podporuje zvlnená hladina jazera,suchá trstinová tráva,staré opustené molo,driemajúca kačica na jednej nohe-asi jej bolo zima...a vinetácia by mala tú atmosféru ešte znásobiť. Možno by som dal názov "pusto po sezóne",alebo niečo podobné. Toľko môj názor. Dôležitejší je však autorov.

CHR

Niekoľko možností... Ukrojil by som zo spodu a nechal radšej viac oblohy. V oboch prípadoch asi 1 cm. Alebo by som ten pás oblohy nedal vôbec, lebo v tejto kombinácií s vinetáciou mi to vyznieva rušivo a rozbíja to pocit, ktorý chce fotografia vzbudiť. Ťažko prikázať kačke, aby išla driemať ďalej od kola. No v tejto pozícií je stratená. V tomto prípade by som sa asi nehral s B&W (výnimkou je celuloid), nakoľko sa nebadám kontrast, ktorý mi tam chýba. Myslím si ale, že to má myšlienku.

harmonika138

Pre mňa taká nostalgia. Dávno,keď ešte nikto netušil,že bude nejaký digitál, dostal sa mi do ruky akýsi kalendár -fotky od vody v podobnom štýle.Veľmi sa mi páčili a dlho som sa k nim vracal...a tak som si na ne spomenul,keď sa mi aj toto páči.

chocan

pst

flora

Potichúčky len dáme bodíky :)