Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Cracticus tibicen

C. tibicen (vrieskavec strakatý) je stredne veľký vrabcotvarý domorodý vták Austrálie a južnej časti Novej Guiney. V minulosti rozdelený do troch druhov, dnes spojený do jedného s až deviatimi poddruhmi. Patrí do čeľade Artamidae a je blízky príbuzný vrieskavca čierneho (C. quoyi). Aj napriek relatívnej podobe s našou strakou, nie je príbuzný s korvidmi. Vrieskavec strakatý je pomerne veľký vták s dĺžkou tela do 45cm. Patrí medzi najlepšie austrálske spevavce s veľmi komplexným hlasovým prejavom a rozsahom až 4 oktávy. Dokáže imitovať spev až 35 druhov pôvodných aj introdukovaných vtákov, ako aj hlasový prejav koní a psov. Sú všežravé, pohybujú sa po zemi a hoci nepohrdnú prakticky ničím, prednosť dávajú hmyzu. exif: EOS 1Dx, EF 500mm f4, 1/400s, f6.3, ISO 200

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
FerSa

... fajn

rylo

@zEUS11 : za svoje fotky sa nehanbím a svoje meno tiež nie

zEUS11

..ešteže aj časť fotky dokumentuje,kto to fotil..

palol

Michal, najprv som si myslel, že podobou ide o našu vranu s nábehom na albinizmus, no po prečítaní popisu a speváckom nadaní, som sa vrátil na zem. Foto pekné.

harmonika138

Veľmi dobrá fotka.

duzo

Super foto.

J.BOND

ako DL ...

DL

Nádherný

Renata

ok

hasič

Super! Tak tohoto spevavca u nás neuvidím...

Echinocactus

Ďakujem za návštevu. Od takého majstra na fotky z prírody, ako si ty si to cením. Všetky Tvoje fotky sú nádherné - profesionálne.

chocan

pekný

fotoxtrem

na parádu :)

golopeter

Excelentné foto 📷™👍 ⭐⭐⭐⭐⭐

flora

krásny