Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Acinonyx jubatus (gepard štíhly)

Gepard je najrýchlejší cicavec na svete. V behu dosahuje na krátku vzdialenosť rýchlosť (údajne) 110 km za hodinu. Takto nevydrží bežať dlho, je typický šprintér, po približne 400 metroch si musí oddýchnuť. Dĺžka tela sa pohybuje v rozmedzí 115 až 135 cm, váha v rozmedzí 40 až 65 kg, dĺžka chvosta dosahuje 60 až 80 cm. Pôvodne areál geparda zahŕňal Afriku, Arabský polostrov, Blízky východ a Indiu. V súčasnosti sa vyskytuje predovšetkým v strednej, západnej a južnej Afrike. V Ázii už takmer vymizli, gepard stredoázijský je s najväčšou pravdepodobnosťou vyhubený, gepard indický je kriticky ohrozený. Malá populácia (max. 200 jedincov) ešte prežíva v nedostupných oblastiach Iránu a Pakistanu. Najväčšia populácia gepardov dnes žije v Namíbii, a to približne 2 000 – 3 000 jedincov. Na fotke sú dva mladé samce, ktoré oddychovali neďaleko ulovenej antilopy, ktorá bola aj s matkou ukrytá v hustom kroví.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
hasič

Nádherné foto!

Delilah

super

rylo

@Iveta-Zdenko nie, to mu tak visia chlpy na koži, ako mačke, to je koža, aj keď bol nafutrovaný, nie až tak, ako to vyzerá :D to by sa nepohol. Ale aj na druhej foto čo som si teraz pozrel vidieť, že sú plní. V Namíbii ich je relatívne "dosť". Ja som mal na jedného šťastie neďaleko Sessriemu.

Iveta-Zdenko

pekne, len ta neostra flora vpredu mi to trochu skresluje na tom prednom samcovi na bruchu. to bol taky nazraty? mali sme stasie ich vidiet v Nambii

Tomi7

pekne

golopeter

Ako vždy, ríša zvierat v Tvojom podaní sa mi páči, nehovoriac aj o popise k danej fotografie 📷™️👍⭐⭐⭐⭐⭐

chocan

pekné

don

Perfekt

Loxodonta

Super

flora

paráda

moto-foto

Nádherné..

harmonika138

Parádna fotka.

rylo

@Jano0626 cvakal som odušu spasenú. Veru, mali sme šťastia viac ako rozumu. Ono, stará mala telemetriu, takže sme mali info, kde sú, ale pokojne mohli sedieť zalezené v kríkoch pri koristi a bolo by nám to na dve veci. Potom som videl geparda ešte raz, v Namíbii nám v oblasti Sessriem prebehol cez cestu smerom na púštne slony. Nevideli ho tam viac ako rok a my sme mali to šťastie. To nevymyslíš :)

Ivana-S

líbí

Jano0626

Nadherny zaber gepardov!!!