Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Kritika vítaná

Ahojte, hoci sa venujem najmä foteniu psov, dostala som za úlohu nafotiť tieto pekné šperky z polodrahokamov na modelkách a modeloch. Fotenie malo byť max do pása, aby bolo šperky dosť vidno. Retušovala som iba nedokonalosti pleti, zjemnila vrásky, celkovo pleť len trocha, nerobila som kompletnú retuš, mám rada prirodzenosť. čo na to hovoríte? tu je jedna ukážka, myslíte, že môže byť? prípadne čomu sa vyvarovať do budúcna?

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
RasG

nie som profík, ale myslím, že je to skvelá fotka

batles

Zatiaľ som nenašiel nič, čo by som na tvojich fotkách dalo kritizovať.

zuzo

ja by som to trosku aspon vo fotosope doostril mozno original je ostrejsi ale pekny zaber a pekny usmev

nefotim

pekná pani..dnes som na pravde čítala o zelených očiach..pekne to ladí

bembo

pekný portrét

sasenka-vlcica

dakujem velmi pekne za vyjadrenie, mate pravdu :)

petokato

myslím, že to podstatné už bolo povedané. štruktúru vo vlasoch nevidno možno aj kvoli vysokej clone. pri tak malej DOF už bohužiaľ poznať aj nerovnomerne ostré oči. zadné je mierne ostrejšie. farebný kontrast kvoli vyniknutiu už bol spomenutý. retuš je dostatočná, ale ak to má byť o šperkoch, ešte väčší detail, teda orez by tomu pomohol. takisto póza so šperkom by mala byť nenútenejšia, prirodzenejšia. inak fotka vyzerá celkovo veľmi fajn

sasenka-vlcica

dakujem, je to tu trocha divne, v PSku to mam ostrejšie. pouzila som helios 58mm clonu 2 :) dakujem za vsetky rady

alentica

ako vevurkad... pekný portrét,príjemné farby

vevurkad

Ak môžem tak pri produktoch zvoľ aj farebný kontrast tak, aby viac vynikol produkt ako modelka. Ak by som to mal začať fotiť ja ako začiatočník, okukal by som fotky po webe a čo to prečítal ako fotiť produktové fotky. Teória a omáčky okolo toho niesu na škodu. No a ak si sa dala aj na tento smer tak bez svetelnej techniky sa nezaobídeš. K fotke @Ján-K napísal všetko.

kajka

ako laikovi sa mi to páči..možno ten prívesok neskryť,ked už si fotila šperky...veľmi pekné

Ján-K.

Ja myslím, že je to veľmi fajn, možno by som ešte skúsil veľmi jemne lokálne zosvetliť vlasy, resp. aspoň ich časť tak, aby bolo (aspoň čiastočne) vidieť aj ich štruktúru. Možno je ju na fotke v originálnej veľkosti aj vidieť, ale pri zmenšovaní sa to stratilo, čo sa mimochodom dosť často stáva ... Samozrejme, že rozhodujúce slovo v posudzovaní tejto fotky má zákazník. Pokiaľ je ten spokojný, tak je všetko OK. Neviem akým objektívom to bolo fotené (v exife nie je ohnisko ani clona), pokiaľ máš, tak z vlastných skúseností doporučujem Nikkor 1,4/85. Je nádherne ostrý a má krásnu kresbu. Dá sa použiť aj 1,8/85 mm, ten je podstatne lacnejší a výsledky tiež nie sú zlé. Prajem dobré svetlo!

batles

Ty vieš fotiť všetko, na to, aká si mladá, klobúk dole!