Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Zabudnutí.

Skús rozklik. Ď.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Thymya

je to super. môj názor

kajka

mne a páči

Ján-K.

Ja myslím, že je to fajn! Prikláňam sa k slovám Le Varie ...

mariano

ok

pterodaktyl

zaujímavé riešenie...páči

jugin

@milos nie nehovorí, ale už som si to vygúglil a stojím si za tým čo som napísal predtým

milos

@jugin, hovori ti nieco zaner "urban decay"?

Ludmar

Vďaka, priatelia. Som rád, že foto podnietilo takúto polemiku, konštruktívnu, k veci a hlavne slušnú, bez invektív.

jugin

Súhlasím s Iwkom a Dudisom ...aj keby tam tá ruža nie je, tak nezaujme, proste len ošarpaná budova nič to vo mne neprebudí, ale na druhej strane by to nemuselo byť špatné miesto na fotenie glamour a portrétov :).

alentica

presne ako milos :-) aj k tým najdrahším fotkám….

milos

chcel by som reagovat na Dudisov odkaz o tych najdrahsich fotkach - podla mojho nazoru to len svedci o tom aka je nasa zapadna spolocnost plytka - nieco je pekne, lebo nam niekto povedal, ze to je pekne..sa nam to paci, lebo nam povedia, ze sa nam to ma pacit, lebo teraz to je "in" a milionari za to vy...u neuveritelne penaze a 80% ludi zije v slumoch..to je absurdne a sialene.. ku tejto fotke..velmi sa mi paci kompo aj bw prevod. ruza by tam aj pasovala, keby bolo jej prilepenie lepsie dotiahnute, ale to je len otazka praxe..

Iwko

Ja suhlasim s Dudisom - kompozicne je to fajn (linie tramov a stlpov) ale je to take klisioudne plus rozklik akurat upozorni na prilepenu ruzu, ktora mi tam moc takto nepasuje. To je len moj nazor bez hviezdiciek.

DUDIS

hodnotenie - moc ma to nenadchlo - to je nápoveda systému.. proste mi to nesedí.. ako som písal.. ako päsť na oko.. vidno ako je to dolepené a k tomu tiež umiestnenie.. také.. no neviem to popísať ale ani kompozične tá ruža tam akosi nepasuje.. čo sa týka hlbšej podstaty.. asi som plytký človek a nič mi to nehovorí.. ale to len ja.. fotka a jej vnímanie okolím individuálne a dosť záleží na prezentácii.. s bráchom sme rozoberali najdrahšie foto tohto roku (http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1682514_toto-je-najdrahsia-fotka-na-svete) a jeho pointu.. mobilom (po technickej stránke) by sa dala tiež odfotiť, bez svetla a pointou (podľa nás) kravina.. len línie akých nájde človek tisíce, ale predal to akurát on.. a je to tu.. prečo?? presvedčil davy, že jeho fotky sú skvelé a jeho štýl natoľko odlišný od okolia, že jeho fotky sú najsamlepšie a preto aj dokázal ich cenu dosať na maximum.. tu je to podobné.. stačí presvedčiť.. je to len môj pohľad.. a nevnucujem ho nikomu.. táto tvoja fotka ma s tým dolepom skrátka nezaujala..

duzo

Podľa mňa je to foto s hlbokou myšlienkou a s vynikajúcou technickou kvalitou.

Ludmar

pre @le Varie - Tvoj dovetok na začiatku presne vystihuje čo som chcel snímkou povedať. Možno som ho mal uviesť k svojmu názvu. Bolo by to určite výstižnejšie. Vďaka za koment.

leVarie

.... v dvoch dimenziách - čase i priestore... nie je to fotografia na "wau" na prvý pohľad.... ale pri hlbšom zapozeraní sa a zamyslení si človek /možno/ uvedomí, že i v zdanlivo škaredom a ošarpanom priestore je možné nájsť krásu.... pre mňa veľmi dobré foto s hlbokou myšlienkou....

Ludmar

pre @DUDIS - vďaka z názor. Fotografia (verím, že to ovládaš aj Ty) má minimálne dve dôležité roviny. Jedna je snaha autora snímkou čosi povedať (napr. prepojením obrazu a názvu) a druhá je technické prevedenie. Viem, ruža trocha pripadá k okoliu väčšia, avšak pri jej zmenšení sa strácala v obraze (hlavne na menšom monitore). Dodatočne som ju fotil približne z takého uhla, ako by bola ležala v skutočnom prostredí. Možno naozaj, som to mohol urobiť trocha inak. Pôvodný obrázok samotný sa mi však javil akýsi "holý", akoby tam niečo ešte chýbalo. Možno nie ruža ... . Mne sa však toto prevedenie celkom pozdávalo, preto som ho tu zavesil, čo povedia, prípadne mi navrhnú ostatní. No ale Ty si mi svojim hodnotením veľmi nepomohol, prípadne neporadil.

DUDIS

moc ma to nenadchlo.. je to (ako) prilepené.. ako päsť na oko.. nejako mi to nesedí.. foto samostatne bez ruže dobré..

LuckaF

dobré

stefann

zaujala

Sykorka

zaujala

Copaty

+++