Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Všetci pijú ...

Keď som zbadal, ako vrabec pije z fontánky, tak som k nemu valil cvakajúc foťákom, snažiac sa urobiť dajaký ten záber. Kým neuletí. Chcel som prísť čo najbližšie, aby som bol so záberom spokojný. (Vrabce mi v Berne zobali chlieb z ruky - šanca teda bola). Vtom, z boku, predo mňa, vpálil taký chlapík s foťákom a modrou šiltovkou so slovenským znakom. Vrabca samozrejme vyplašil. Spýtal som sa ho slovensky, prečo nešiel kvôli vrabcovi opatrne. Jeho odpoveď: "Nechcel som tam vrabca". .... Tu som si spomenul na jeden záhoracky vtip (jeho koniec) : ... no nezabiu bys ho ? ... a v duchu som sa usmial. (Slováci vo Švajčiarsku :-) )

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Rovi

Fontánku tam síce nevidím, ale dal si si záležať, oceňujem. Len škoda, že si ale asi nič nepochopil. Skôr nechceš pochopiť, lebo by si si nedal tu námahu vyhľadávať. Inak s tebou súhlasím: učme sa a budeme lepší - platí to obojstranne.

JIMI70

a čo tak kolega napríklad: http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/115583 učme sa a budeme lepší

Rovi

p.s malo byť tam ešte dopísané: ...alebo takých bodliakov v srdci...

Rovi

@JIMI70, hlavným zmyslom fotografie je jej výpovedná hodnota. Až potom sa pozeraj na jej technickú kvalitu. Ak urobíš snímok Kraka obrovského na Dunaji, v Bratislave, ako sa sápe po nejakej výletnej lodi a foto bude neostré, s mizerným pozadím, so strašnými prepalmi, budú chýbať kusy chápadiel ... (môžeš si vymyslieť aj ďalšie TK nedostatky), uverejnia ti ho noviny a časopisy a nielen na Slovensku. Ale! ak ho nafotí aj niekto iný a v lepšej kvalite, tak ten svoj cvak môžeš hneď zahodiť. Ak bude existovať len tvoja fotka, so silnou výpovednou hodnotou, tak budeš bodovať aj tu na Flogu. A tých hviezdičiek bude rekordne veľa. Nájdu sa tu však aj takí, čo dajú 1-2 hviezdičky a budú frflať, kritizovať, zahrabávať snímok pod čiernu zem. Tento vrabec nie je Krak, o slabšej kvalite sme sa bavili, ale nájdi na internete ešte jednu fotku vrabca ako pije z fontánky. Preto som ju uverejnil a preto sa mnohým páči. Nebol by som toto písal, ale rovnako si kritizoval aj @520613 , Bodliak v srdci. Nuž skús o tom porozmýšľať a neopakovať trápnosti (prepáč, ale neviem nájsť jemnejší adekvátny výraz – nechcem nim urážať).

Rovi

@ruiger1, dobrý zvyk

ruiger1

@Rovi ja som si az teraz vsimol, ze to je tvoja fotografia, mam vo zvyku moc nepozerat na autora, aby ma to neovplyvnovalo v hodnoteni :)

Iveta-Zdenko

Foto hodnotime tak medzi 1-2. Plny suhlas s poslednymi dvomi hodnotiacimi, bohuzial ani pribeh to nezachranil. K bodovemu hodnoteniu ostatnych sa nevyjadrujeme...

Rovi

Ale, ale @JIMI70 :-) Čo tak trochu slušnosti k dáme? Teraz k tomu, čo si adresoval mne. O tom som tiež písal, objasňoval pod fotkou a aj v komentári. Ty to vyjadruješ akurát expresívne. O nedokonalosti záberu teda viem, netajím to. @ruiger1 si pozorne prezrel čo ide komentovať a aj to normálne, v pohode okomentoval. Ďakujem obom za zastavenie a pripomienky. Ostatným ďakujem za komentáre a tiež za vysoké hodnotenie. Predpokladám, že tolerancia ku kvalite bola hlavne kvôli príbehu pri fotení.

ruiger1

suhlasim s @JIMI70, keby som si neprecital komentare a popis, tak si len horko tazko vsimnem toho vrabca, a to ze ma takmer rovnaku farbu a te dany uhol ho takmer spojil s fontankou sa hadam popriet ani neda. Ano urcite majme radost z fotografie, ale myslim si ze je slusnost autora upozornitt na tento nedostatok, ktory ak ho zaujima ako sa zlepsovat, ho moze doviest pri dalsej fotke k lepsim vysledkom. Ja som zacinal na webe vkladat fotky na jednom nemenovanom serveri a nebyt tam tych ludi, co tam dnes uz nie su, ktori mi slusne ale priamo vzdy povedali kde a ake robim chyby, tak dnes nemam take fotografie ako mam.

JIMI70

Konvalinka, ty si technicky inde, prečo mu nenapíšeš pravdu? Napíš pravdu, povzbuď ho a poraď mu. Tvoj prIspevok smrdí falošnosťou. Prepáč! Potrebuješ azdia väčší fankub :-(

konvalinka

nemusí byť všetko jasné ako facka, ide o pocit a radosť, a o fandenie a povzbudenie :-)

JIMI70

Veľká škoda, že sa ti to nepodarilo lepšie odfotiť, moment to bo jedinečný, ale foto je veľmi slabé. Vrabčiak úplne splynul a tým sa stratil ako ústredný motív. Skôr sa stala ústredným prvkom fontánka. TK stránka slabá. Skôr je tocvak. Môj názor amatéra.

Krokous-Borocka-Unka

Super fotka, nádherný moment - a bezva popis :)

ppp

SUPER ...

Rovi

Hviezdičkované hodnotenie mi dáva iba takú rýchlu informáciu o tom, ako vnímajú ostatní môj výtvor. *-ky vsunú fotografiu do rebríčka a to je pre mňa ďalšie kvalitatívne porovnanie. Hlavnú informáciu však hľadám v komentároch.

konvalinka

toto ma veľmi potešilo, ja by som to úplne zrušila a ponechala len komenty :-)

Rovi

S hviezdičkovaním sa netrápte, je fajn že ste si to pozreli a zabavili :-) Komentár niekedy lepšie padne, ulahodí, dá premýšľať ... ako *

Chaine

podarené aj s komentom :) neberie mi hlas, lebo som zmazala zopár fotiek...

konvalinka

fajné, aspoň sme sa tu zasmiali :-) záver je z toho vtipu o banánoch, pravda? nemôžem ★★★★★ tak aspoň ♥♥♥♥♥ možno ešte bude šanca!

Ludmar

zaujímavý obrázok

duzo

Je to vydarený záber.U nás sú vrabce veľmi plaché a na zobanie z ruky nenájdu odvahu.Najviac odvahy má asi brhlík.

Rovi

@hasič, fotil som to v pohybe, kráčajúc najkratšou cestou k vrabcovi, odbočujúc mierne vľavo (na fotke to vidno). Toto bol posledný záber. Pohybovú neostrosť je mierne vidieť. No a potom mi toho manekýna vyplašili.

Jaroslav-Tonhauser

Zaujalo,páči

hasič

Snáď to chcelo trošku z boku...

Copaty

dobré +++

pepo55

fajn si chytil....nevyhovieš niekomu a ešte Ti to pokazí.

oto56

zaujalo

Bengri

+++ zaujalo :-)

pterodaktyl

páči..:)

alentica

áno pekná momentka, páči sa mi

petokato

áno, to sme my. a keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.. pekná momentka