Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Nepichám

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
FDV-VP66

Pekná a zaujímavá - kvetinková f. +*+

harmonika138

gold-rifle- vyjadril som sa v texte,že pri takomto podaní to nie je žiadny prečin. Bolo to len priateľské "rýpanie" do Rovi-ho. Bez straty *.

gold-rifle

chcel by som sa opytat preco ma mat cierna kresbu?ja som raz fotil nieco podobne teda ze v pozadi bola cierna ale fotil som to s tym ze bude jednoliata cierno cierna) ved niekto robi prave v softe to ze nieco vybere a vlozi na pozadie bez kresby a ked to tak odfotim tak je to zle?)

duzo

Veľmi pekný záber.

asiana

Super

pterodaktyl

páči

Rovi

@harmonika138, plnoformátový je len mojim snom :-(

harmonika138

Rovi : nepodarilo sa mi ju tam otvoriť. Nevadí..je pekná a páči sa mne i ostatným. Ak sa Ti podarí zaradiť do výbavy ten plnoformátový prístroj s makro obj. čo máš a pri tom prirodzenom svetle.....už teraz sa teším na výsledky. ....

Rovi

Zabudol som napísať, že som sa rovnako stretol aj s prepalom v čiernej a prepalom v bielej.

Rovi

Zabudol som dopísať, že som sa rovnako stretol aj s prepalom v čiernej a prepalom v bielej.

Rovi

@ruiger1 – áno, je to tak zrozumiteľnejšie. S podpalom som sa stretával menej často. Ktovie čo na to jazykovedci. Pozriem do slovníka slovenského pravopisu, či sa oba výrazy už udomácnili v tom svojom fotovýzname. Ja som si skôr zvykol na neslovenské - podexponované. @harmonika138, aj ostatní, fajn debata. Nebudeme v budúcnosti tápať vo výrazoch (aspoň ja). Ja si musím ešte stále „prerátať násobilku“ :), aby som si tie výrazy správne zaradil k foteniu na zvitkový film, diapozitív a k digitálnej fotografii. @harmonika138, pozrel si si odkaz? Je to tam menej šedivé?

harmonika138

Pre : ruiger 1 . Máš pravdu , ale stretávam sa i s výrazom " prepal čiernej ".

gold-rifle

ja som iba amater ale mne sa to paci tak ako to je

ruiger1

spravne sa hovori, pokial dobre viem, ze ak cierna nema kresbu, tak ide o podpal a nie prepal ... kludne ma vsak opravte ak sa v terminologii mylim.

harmonika138

O.K. sú čierne a biele prepaly - miesta kde nie je krezba. V editore mi ju ukázalo. Pri čiernej a takomto podaní to nie je žiadny prečin. Myslel som si že to nebude fotené tým makro obj.čo máš vo výbave ten kreslí krajšie. V náhľade to vyzerá ešte dobre len pri zväčšení to zošedivie. Z bleskami pri takomto fotení to je trochu problematickejšie a ani to neskúšam. A opakujem aj tak je pekná a zaujímavá. Dobré svetlo.

Jarmila

krásavec

Krokous-Borocka-Unka

Zajímavý snímek ... a bezva kaktus, když není píchací :)

Rovi

@petokato, aj ostaným ďakujem za návštevu a komentáre. Po tme nefotím, fotografia potrebuje svetlo / :-) =vtip/. Na profilovej fotke vidno môj "kaktusoatelier". Svetlo v ňom trochu rozptyľujú jemne zastriekané sklá. Pozadie tvorí čierna handra prehodená cez operadlo stoličky. Podľa potreby, podľa farby tŕňov, občas použijem pozadie aj inej farby – hnedé, biele, sivé. (doplnenie aj pre @harmonika138) Tá istá fotografia, máličko ostrejšia: http://www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/404641/nepicham/?a=

Rovi

@harmonika138, ďakujem za komentár. Tým čiernym prepalom myslíš čierne pozadie? Čo sa týka ostrosti, je to fotené ešte Minoltou Dimage7. 5Mpx má problém vykresliť ostré detaily predovšetkým v červenej farbe, o niečo menšie problémy v detailoch žltej a tiež v podaní fialovej farby. Tento snímok nie je makro, Je orezaný do štvorca na šírku pôvodnej strany. Len teraz ak fotím detaily makro objektívom (1:1), na tyčinkách je vidieť ostro aj zrnka peľu. Preto ostrosť je taká aká je. Mierne, ale len mierne lepšia je na PC. Nahratie na Flog trochu rozostruje, ale tuto len mierne. Bočné svetlo by pomohlo, ale fotím v skleníku tesne po obede, keď sa kvety naplno otvárajú. Fotografi vtedy skrývajú foťáky do tašiek :-). Nepoužívam umelé osvetľovanie. /Blesk nemám rád, lebo nie vždy sa mi darí ho správne použiť :-(/

harmonika138

Veľmi pekná rastlinka dobre stvárnená. Po odstranení čierneho prepalu a trochu väčšej hĺbke ostrosti by bola takmer dokonalá. Je možné že jej trochu "ublížila"komprimácia a tiež osvetlenie zhora trochu spôsobuje,že blizna a tyčinky sa javia ako málo ostré. Tak ako ostatní-páči sa mi. Želám : Pekné svetlo.

and

veľmi pekný :-)

leVarie

wauwau... hezká kráska veru je to.... ***** Tvoj hlas nebol zarátaný. Viac info

alentica

pekné.....

Ludmar

Veľmi pekné foto.

ivasch

šumne zakvitol

petokato

neviem, či to fotíš potme, ale páči sa mi to "nočné" atmo

whitehill

nepichám a nevoniam, ale aj tak som pekný....

Iwko

pekny zaber, vydaril sa

Jaroslav-Tonhauser

Zaujalo,pekné,páči

Echinocactus

+

Bengri

krásny

Thymya

*****

Karol

pekné

milkafoto

páči sa mi

Echinocactus

Ale pekne kvitnem :-)