Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Surfínia (supertúnia), odroda Bermuda Beach

Je to hybrid petúnie a veľmi častý obyvateľ závesných kvetináčov, zdobiacich letné balkóny, dvory, záhrady, predzáhradky, reštaurácie ... Dosahuje dĺžky až 2 m, v závislosti na odrode, veľkosti kvetináča, hnojení a zalievaní. Kvitne od jari, až do prvých mrazov. Je to naozaj veľmi vďačná kvetinka. Taká spomienka na horúce letné dni, keď ešte slnko naozaj hrialo ...:-) Tak snáď Vám v týchto predvianočných mrazoch a zhone tiež prinesie trošku tepla do duše a pohladí očko ...:-) Pekný zbytok predvianočného víkendu všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
slakur

ok

milkafoto

kvetina poteší stále. Zvlášť, keď je tak krásna

Ján-K.

Ďakujem Vám! Som rád, že Vám fotka pohladila očko! Helka: Už som tu! Aj s fotkou ...:-)

helka

Janko,chybas nam....kde si tak dlho???

Joe

Krásna

Chaine

moc krasne ruzove foto Janko :)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som rád, že sa fotka páči a pohladila očko! Pekný zbytok víkendu všetkým! Za chvíľu vyrážam zasa na cesty, vrátim sa niekedy v strede týždňa. Ale občas z mobilu nakuknem ...:-)

Jarmila

Janko viem a práve preto obdivujem tú Tvoju

marienka

osviežila :-)

daniela-quadrantid

pekna :-)

Ludmar

Veľmi pekne urobené. Bol si trpezlivý. Oplatilo sa.

Ján-K.

Ďakujem Jarmilka! Som veľmi rád! Priznám sa, že som nacvakal asi tak 20 záberov, než som sa ako-tak trafil...:-) Ono ten kvet je dosť hlboký a makráče hĺbku ostrosti zase veľmi nemusia, že? ...:-))) Však to poznáš z vlastnej skúsenosti ...:-)

Jarmila

Janko veľmi pekne si ju odfotil, pekne vyniká jej krása

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som naozaj veľmi rád! Konvalinka: Ďakujem! Som nesmierne rád, že som potešil! Však som chcel vyplniť Tvoje prianie ...:-) A som rád, že sa to podarilo! Tiger, Adagio, Juraj: Ďakujem Vám! A pridávam pár slov o jej fotení: Ten kvet je pomerne hlboký a na to, aby sa ostrosťou oddelil kvet od pozadia je potrebné si nájsť kvet, ktorý je dobre osvetlený a trochu vyčnieva dopredu. Našťastie je z čoho vyberať, pretože tých kvetov je tam obyčajne naozaj dosť ...:-) Je však treba manuálne ostriť a kontrolovať hĺbku ostrosti pred a po zábere. A samozrejme urobiť niekoľko záberov s rôznou hĺbkou ostrosti. Farba toho kvetu je tiež problém, pretože je naozaj taká mliečno-ružová, ako je na fotke. A snímače foťákov práve odtiene červenej veľmi radi modifikujú. Takže farba kvetu sa potom od skutočnosti dosť líši... Čo je hlavne u kvetov potom dosť problém. Dá sa síce ako-tak softovo vykorigovať, ale nie vždy je to ono...:-) Myslím si však, že v tomto prípade odviedol snímač naozaj veľmi slušnú prácu.

Juraj

pekný záber,dobre osvetlený

Adagio

Vydarené makro!

Tiger

Ja som pred dvoma dnami kupil v TESCU (Ireland) vianocnu ruzu aj sipove ruze v kvetinaci, ked idu tie vianoce... K fotke : Krasna kresba na lupenoch, aj hlbka ostrosti mi reze.

konvalinka

ďakujem za ružovú vôňu :-) aj tebe pekný zvyšok soboty a krásnu nedeľu :-)