Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Ostrihomská bazilika II

Dávam ju sem preto, lebo je fotená teleobjektívom, konkrétne Nikkor 5,6/70-300. Sám som bol príjemne prekvapený, že bola bez jediného prasiatka, čo je mimochodom v rozpore s teóriami, tvrdiacimi, že čím dlhší objektív, tým má vyšší sklon k vnútorným odrazom svetla. Ako vidíte aj ostrosť je tiež veľmi slušná. To, že je to fotené teleobjektívom sa dá poznať asi len na menšej hľbke ostrosti (obloha, lúče svetlometov-fyzika sa oklamať nedá), čo si však asi málokto všimne, pokiaľ na to nie je upozornený. Takže kto fotíte nočné, nebojte sa vyskúšať aj teleobjektív! Pekný večer všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
jozi67

výborné....

evushka

veľmi pekná

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som rád, že sa Vám fotka páči! Bibi 67: Ďakujem Bibík! Aj Tebe len to najlepšie! Danielka: Ďakujem! Nuž máš Ty dievča pravdu a hovorí z Teba skúsenosť! Ono fotiť sám v noci nie je naozaj nič moc! Je to nielen otravné, ale mnohokrát aj dosť riskantné! Človek nikdy nevie, na koho natrafí!

daniela-quadrantid

ano pekne, nocne su dobre, ked sa mas s kym tulat :-) a ma ti kto nosit stativ a teleobjektiv :-))))))

Juraj

super záber!

bibi67

paradne foto janko... a este raz vsetko naj do noveho roku ti prajem... ;-)

helka

nadherne foto,Janko a PF 2011

TRA

prima foto a ďakujem za gratulku

podkrovie

obloha vyzerá byť trochu zrnitá, ale ostatné je čisté

Joe

Janko ďakujem Do Brna určite prídem a bude to pečené koleno Chce to čas Dám vedieť Všetko najlepšie prajem

Ján-K.

Jééj! Toľko komentov! A akých pekných! A to krásne prianie od Jarmilky! Tešííím! Tak a tu sú odpovede: Konvalinka: OK. Dám Ti vedieť do flogu. Julka: Jeej Julinka! Som nesmierne rád, že si po dlhej pauze zavítala! Jarmilka: Díky za návštevu, kuk a krásne prianie! Aj Tebe nápodobne! Hlavne však veľa zdravia, šťastia a splnených prianí! Ludmar: Ďakujem! Ona doľava nepadá, hrany sú presne rovno. Ten dojem vytvára skutočnosť, že som to fotil zospodu hore a ešte aj trošku zošikma zľava. Pokiaľ to tam poznáš, je to fotené z druhej strany Dunaja, z nábrežia pri prístave. A to je podstatne nižšie, ako ten kopec oproti, na ktorom tá bazilika stojí. A je viacej po prúde Dunaja. Naschvál som to nekorigoval, aby som ponechal pohľad takým, akým v skutočnosti je. Ale v každom prípade ďakujem za konštruktívnu pripomienku!

Ludmar

Nádherné foto. Zdá sa mi však, že padá doľava. Alebo sa mýlim ...

Jarmila

krásna nočná Janko ,želám Ti všetko dobré v Novom roku a dobré svetlo

julka

prekrásna nočná Janko :D

konvalinka

waaaaw, teším sa! :-)

milkafoto

Pekne foto. Nočné mám rada a aj rada fotografujem. Pár som dala na flog a niektoré ešte čakajú na svoj čas........

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a milé krásne slová, ktoré ma naozaj potešili a tešia! Nuž asi každý fotič je rád, keď sa jeho práca páči a prináša radosť! A tu sú odpovede: Joe: Jožko ďakujem a už sa teším na to pečené koleno! ...:-) Konvalinka: Ja myslím, že keď sa trochu oteplí a pôjdem do BA, tak dám vedieť a urobíme si spolu s Tebou a Tvojou polovičkou taký večerný fotovýlet po BA. Uvidíš sama, že nočné fotky sú ako iné fotky a netreba sa ich vonkoncom báť...:-) Chaine: Gabika, ďakujem moc! Problém je aj ten, že nie vždy mám na svojich cestách dosť času a nie vždy sú aj vhodné podmienky (napr. počasie, osvetlenie a pod.) No a samozrejme pracovné povinnosti ...:-) Ale taký už je život ...:-) GabovaS: Ďakujem! No ja myslím, že to nočné fotenie nie je až taká veda, ako sa na prvý pohľad zdá! Aj keď samozrejme má svoje špecifické pravidlá, ktoré sa v záujme dosiahnutia dobrého výsledku určite oplatí dodržať. Domnievam sa však, že najťažšie je asi začať, nenechať sa odradiť prípadným prvým neúspechom, ale naopak poučiť sa z chýb a pokračovať ďalej! A úspech zákonite príde! Píšem z vlastných skúsenosti! Budem Ti držať palčeky, aby si bola čím skôr veľká! ...:-)))

GabovaS

krása až budem veľká aj ja budem také vedieť :-)

Chaine

uzasne foto Janko, naozaj ako pise Konvalinka, klobuk dolu!

konvalinka

no, maestro, klobúk dolu! sama som sa k "nočným" nedostala, ale Ty to vieš! ale veď počkaj, keď naberiem odvahu :-))))) veľmi pekné foto, vyzerá priam rozprávkovo :-)

Joe

*

Ján-K.

Ďakujem za kuky, komenty! Som rád, že sa fotka páči! A Tebe Ivanko obzvlášť ďakujem za krásne prianie a krásne slová! Nápodobne prajem aj ja Tebe a všetkým flogáčom všetko len to najlepšie do nadchádzajúceho roku 2011, predovšetkým však pevné zdravie, šťastie, spokojnosť, všetky splnené priania a očakávania. No a samozrejme dobré svetlo, pevnú ruku, dobré oko a veľa krásnych fotiek!

Tiger

Majster "N" (noci). Dal som si na plochu laptopu v praci. Dobre svetlo do Dobreho roku ti prajem. :-)

marienka

Janko, pekne to vyšlo... keď budem veľká a kúpim si teleobjektív, určite to vyskúšam :-))

Marcela

Janko, ja by som si to určite nevšimla. Krásne foto