Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Dnes popoludní na Svratke

Zaujali ma na nej odrazy a farby, ktoré vykúzlilo nízke popoludňajšie slnko na vodnej hladine. Tak snáď sa budú páčiť aj Vám...:-) Krásny nový deň všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Ján-K.

Pre Nemtus: To je v Brne, časť Komín, vedľa cesty z centra do štvrti Bystrc. Je to kúsok od obchodného centra OBI

nemtus

Krása,kde sa to nachádza ?

HKurusova

pekné

Hanka

Pekné, príroda ma svoje čaro

carlos.s

Pekná Svratka.....

ppp

krááása ...

Ján-K.

Ďakujem Juliška! Nuž na tej básni je naozaj hodne pravdy! Musím súhlasiť, pretože je to tak...:-)))

Juliška

Na břehu řeky Svratky kvete rozrazil, na břehu řeky Svratky roste nízká tráva, rád chodil jsem tam denně, koupal se a snil, na břehu řeky Svratky kvete rozrazil a voda je tu těžká, chladná, kalná, tmavá... (Vítězslav Nezval ) celá báseň je dlhá, ale podľa tejto fotečky si viem predstaviť, že mal pravduu :))

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som rád, že sa Vám fotka páči! Pre Julišku: Mám ju od baráku asi tak 800 m, resp. 2 zastávky trolejbusu. Je to v Brne pod priehradou a tie brehy sú naozaj pekné! Hniezdia pod nimi divé kačky. Je ich tam naozaj hodne, ako vidíš sú aj na fotke v PDR. Je to naozaj taká romantikuš rieka ...:-)

Juliška

Na břehu řeky Svratky... taká je báseň Pekná je tá rieka, hoci breh až tak nevidno :) Pekná fotka

ruth

krásne foto

Copaty

pekné

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za krásne gratulky! Ja som sa len pred chvíľou vrátil zo služobnej cesty, takže odpovedám až teraz. Ďakujem Vám!

dodo3448

gratulujem k vyberu dna

Joe

gratulujem a tuším,že som tam tiež bol

Tiger

Aj ja.

kmet

Blahoželám k výberu dňa !

TRA

gratulka k výberu

Joe

nádhera

marcelino

parada!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a krásne komenty! Mám z nich naozaj veľkú radosť! Pre Furčake: Áno, je to fotené v Komíne z lanového mostu pri Turbíne. Jundrov je asi 2 km po prúde. Vidím, že to tu poznáš! ...:-)

forty

kráásne

furčake

Skvelý záber, gratulujem! Je to blízko Jundrova?

hortinka

gratulujem ku krásnej foto, rady skúseného fotografa sú na nezaplatenie, rada som si ich prečítala :-)

sharkamigo

krásna fotka s jesennými farbami :-)))

dodo3448

gratulujem k prekrasnej top

Pancho

Nádhera.

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za krásne gratulky a aj za to, že ste svojimi hlasmi posunuli fotku do TOP! Pekný zbytok dňa!

helka

blahozelam k zasluzenej TOPKE,nadhera

poldo

krásne sa ti vyfarbila...

bibi67

a blahozelam k zasluzenej TOP-ke... :)

Juraj

krásny záber,šmrncnutý teplými farbami

furčake

Pekné svetlo, krásny záber. Gratulujem!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a krásne slová komentov! Mám z nich naozaj veľkú radosť a teším sa, že sa Vám fotka páči! Prajem pekný večer všetkým!

kvoky

Špičkové ako vždy gratulujem

dodo3448

prekrasne

Marcela

Janko, je to krásne foto. Ako vždy :-)

milkafoto

Krásne letná, z trochou jesennej červenej.........A zrkadlenie - krása "prasiatka"- ja sa im nebránim. Niekedy obrázku "pomôžu". Prajem pekný podvečer

leho-tanka

nadherne....

Ludmar

Naozaj pekný pohľad s nádhernými farbami. Aj ja oceňujem, že uvádzaš zaujímavé a praktické skúsenosti a rady. Vždy si ich rád prečítam. Vďaka.

Jarmila

Janko Tvoje skúsenosti sú na nezaplatenie a keď sa s nimi aj rozdelíš je to super a vždy lepšie ako keď niekto napíše je to zlé a neporadí ako lepšie ,som rada ,že si tu

Ján-K.

Ďakujem Konvalinka! Nuž pri skleróze sa človek hodne nabehá! To viem z vlastnej skúsenosti! Takže nie si sama! ...:-))))

konvalinka

sklerotici musia chodiť viackrát / zabudla som hviezdy z neba / :-)

dana

+

entva

Janko, ďakujem za radu. Ja som diapozitívy skenovala na 6400, len to sa mi zdá naozaj veľmi veľké. Negatívy som dala trošku menšie, ale vyzerá to tak, že už viem aký darček budem chcieť na vianoce. lebo skeny nemám kam ukladať. Krásny dníček!

reny

krásne

Ján-K.

Pre Entvu: Skenujem pri rozlíšení 4000 dpi, väčšinou do formátu RAW alebo 16 bitového nekomprimovaného TIFF. Sken má veľkosť tak okolo 150 MB. Na to potrebuješ naozaj veľmi výkonný počítač a veľké disky. Fotky skenujem na disk počítača, po úprave ukladám originál a upravenú verziu na externý HDD.

Ján-K.

Ďakujem Ala a Ingrid! Som naozaj veľmi rád! A ešte pár slov pre tých, ktorí by si chceli takúto fotku vyskúšať: Silné a ostré bočné slnko (alebo iné svetlo) pokiaľ svieti priamo do objektívu v ňom obyčajne vytvorí vnútorné odrazy, ktoré fotografi nazývajú "prasiatka". Sú to rôznofarebné, väčšinou kruhové alebo rôzne mnohoúholníkové obrazce všelijakých dúhových farieb, ktoré sa na fotke objavia. Väčšinou sa ťažko a prácne retušujú a niekedy dokážu fotku prakticky zničiť. Žiaden objektív, včítane drahých profi nie je voči prasiatkam imúnny! Aby ste im predišli, je potrebné fotiť so slnečnou clonou (pre tých čo fotia zrkadlovkou), ďaleko viac však pomôže zacloniť objektív zo strany dopadajúceho svetla rukou, alebo nejakým iným predmetom. Toto sa samozrejme dá použiť aj u kompaktov a naviac je podstatne menšia šanca, že dopadajúce svetlo oklame expozičnú automatiku. Toto sa pri fotení takýchto scén v automatickom režime tiež veľmi často stáva a väčšinou Vám výjde preexponovaný obrázok s vypálenými svetlami a oblohou, ktorý je prakticky nepoužiteľný. Tak snáď Vám rady pomôžu ...:-)

entva

ako pozerám zjesenieva sa nám! a Janko máš pravdu so skenovaním. je to miestami návrat v čase. a celkom zaujímavý. Len veľkosť skenov mi robí trošku problém. môžem sa spýtať na koľko dpi skenuješ negatívy? Krásny dníček!

Ingrid

veľmi pekné

Ala

krása

Ján-K.

A pre Saroyan: Nuž namiesto gondol sa tam veľmi často vyskytujú vodáci, ktorí majú kúsok proti prúdu lodenicu. Aj keď ja by som tiež radšej bral tú gondolu s príjemnou spoločnosťou! Ďakujem za kuk a pekný koment!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a krásne komenty! Som naozaj veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Ešte pár slov k fotke pre tých, ktorých to zaujíma: Čo sa týka farieb, je už koniec augusta, jeseň v prírode už pomaly ale isto preberá žezlo a to i napriek letným horúčavám na teplomeri. Takže aj na našich fotkách pribúda červenej ...:-) Je to fotené plnoformátovým objektívom Nikkor 1,4/24 mm. Domnievam sa, že aj jeho krásna kresba, ostrosť a vysoké rozlíšenie dodali fotke šmrnc. Mimochodom, fotka nie je vôbec doostrovaná, pretože to nebolo potrebné. Pre Bibíka a Konvalinku: Ďakujem za krásne slová! Veľmi ste potešili! Aj keď sa človek furt učí! A hlavne chybami! ...:-)))

Saroyan

naozaj krásne, už len nejakú gondolu, príjemnú spoločnosť v nej a ... želám pekný deň

konvalinka

bibi67... VIEŠ, SKÚSENOSTI! :-))))))))) Janko, krásne, želám nádherný deň ! :-)

Aitherys

pačia sa mi farby...:))

nefotim

ano*

bibi67

SANKA DOLU, SEFE... :-D super foto janko, ozaj vydareny pohlad, krasne farby, potesilo ma, dakujem... :)

TRA

perfiš

hasič

Páčia sa...