Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Jesenné zrkadlo II

No a aby ste mohli porovnať, ako to na Svratke vyzerá v jeseň pri normálnom stave vody, tak pridávam ešte jedno zrkadielko. Je z roku 2008 a fotené objektívom Nikkor 2,8/24-70 mm. Pekný a úspešný nový týždeň všetkým! Ja budem mimo flog, ozvem sa až cez víkend!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Joe

krása

Ján-K.

No a mimochodom, Nikon je na rozdiel od ostatných výrobcov foťákov (myslím Leica je je ešte výnimkou) optická firma, ktorá vyrába športovú, vojenskú, vedeckú a úžitkovú optiku. Preto bola optika vždy veľmi silnou zbraňou Nikonov. Je to logické, pretože fotku robí predovšetkým objektív a Nikoni to veľmi dobre vedia! ... -) Z toho, že Nikon v poslednej dobe uvádza na na trh plnoformátové objektívy s vysokým rozlíšením (1,4/35, 1,4/20) a modifikuje stávajúce objektívy na vysoké rozlíšenie (1,4/50, 1,8/50, 1,8/80) sa dá usudzovať, že sa v blízkej budúcnosti pravdepodobne objaví na trhu aj nová plnoformátová zrkadlovka s vysokým rozlíšením snímača...:-)

Ján-K.

No a ešte pre fujifilm: napríklad táto fotka je fotená 24-70, ale bol na D300: http://flog.pravda.sk/cez-objektiv.flog?foto=386632 Ako vidíš, tak to sklíčko (mimochodom, moje najobľúbenejšie) sa naozaj nemusí za svoju prácu hanbiť!

Ján-K.

Áno, je to plnoformát. Kreslí tak ako pevné ohnisko a má veľmi vysoké rozlíšenie. Človek až žasne! Býva "seťákom" D3 a D700. Mimochodom, celá rada, t.j. 2,8/14-24, 2,8/24-70 a 2,8/70-200 má tie isté vlastnosti ako 2,8/24-70. Mimochodom, pred tromi rokmi dostal tento objektív cenu EISA za technický pokrok vo fotografii. Je to skutočne vynikajúci objektív!

fujifilm

krásna fotka :) počul som,že Nikkor 24-70mm je najlepší zoomový objektív od Nikonu (ostrosť atd) to je plnoformát ?

bexapel

+

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu kuky a komenty! Som rád, že sa Vám fotka páči! Pre DuPe a Imrich: Dával som to viac-menej len na porovnanie s predchádzajúcou fotkou (ako píšem aj v popise pod fotkou) a nejako veľmi som sa kompom nezaťažoval. V každom prípade ďakujem za pripomienky!

furčake

Pekné foto

imrych

je tam toho moc, v odraze dotyky okraja

Jarmila

nádherné jesenné farbičky

netfoto

suprové farby

Patrícia

Paráda...

dodo3448

+

majkita

*

majkita

krasa...milujem jesen :)

Tiger

Taketo farbicky sa na "Vecne Zelenom Ostrove" zvanom EIRE nevyskytuju. :-D

DuPe

chaos