Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Jesenné zrkadlo

Je z predvčerajšieho popoludnia na Svratke. Ako vidíte podľa obnažených brehov, vody v rieke je málo, hladina je nezvykle nízka a tok sa zúžil miestami aj o 10 metrov. Na mieste z ktorého som to fotil normálne býva tak 2,5 metra vody... Tak snáď sa Vám bude aj takýto, trošku nezvyklý pohľad páčiť... Pekný deň všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
ricmen79

fotky z tejto masinky su paradne....fotka parada,len by som bral viac dole,nech je to symetrickejsie

Barabea

:-)

zdenasis

kráááááááááááááááááááááásne:-)))

extotsfl

krásne to je....fuu ako sledujem čo sa bavíte o technikách fotenia a tak....mi je až blbé sem chodiť lebo až tak tomu nerozumiem.../lebo fotím len automatom/

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu a krásne gratulky! Bol som na týždňovej služobke a vrátil som sa až včera v noci. Tak preto odpovedám až teraz. Pekkný zbytok víkendu všetkým!

kmet

Pozdravuje a blahoželá k výberu dňa Jozef

hasič

Blahoželám k výberu na dnes!

TRA

gratulka k výberu

majkita

nadhera...nieco uzasne...

dodo3448

gratulujem,krasne foto

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Mám radosť, že sa Vám fotka páči a že pohladila očko! Za chvíľu sadám do auta a vyrážam na týždňovú štreku. Beriem aj jednookého. Tak snáď niečo ulovím!...:-) Pekný a úspešný nový týždeň všetkým! Vlaha: Ďakujem priateľu. Ako som už písal, bolo to nafotené celé, len pri vyrovnávaní hrán sa akosi tá časť odrazu vpredu stratila. Nebol by to problém vykorigovať, len som si to všimol až vtedy, keď bola fotka na flogu. Ďakujem za pripomienku!

vlaha

niečo úžasné,škoda,že tie stromy dole nie sú celé.

Joe

nádhera

reny

nádherné... Gratulujem k TOP..

Jupiter

Krásne miesto si našiel.

Džamila

Ďakujem...:-)

Ján-K.

Aj ja som veľmi rád! A s tými líniami na takýchto fotkách je to naozaj tak ako píšeš! Často nie je od čoho sa odpichnúť a ešte keď je fotka fotená šikmo k brehu tak je to býva ešte horšie! A na stromy sa naozaj nedá spoľahnúť! A s tým zdokonaľovaním a premýšľaním máš 100% pravdu! Zložité problémy majú mnohokrát jednoduché riešenie ...:-) Len ho niekedy nájsť býva problém, že? ...:-))) Naozaj Ti ďakujem a veľmi si ma potešil!

zofrem

Veru, musíme sa zdokonaľovať, niekedy sa netreba ani učiť stačí porozmýšľať. Ja som nato prišiel tak že zväčša na fotkách tohto druhu sa nedá nájsť žiadna horizontálna línia, tak som hľadal kolmicu čiže vertikálnu, najskôr som hľadal rovný strom, ale potom v tom bol nápad a ten bol skrytý v odraze, tak od vtedy to používam stále. Som Rád že som pomohol!

Ján-K.

Ďakujem Ti strašne moc, zofrem! Toto som nevedel! A práve som si to premeral a ono to naozaj funguje! ĎAKUJEM ZA DOBRÚ RADU! No holt, človek sa furt učí!

zofrem

@Ján-K Tieto zrkadlovky sa veľmi lachko dajú skontrolovať pozreš polohu vrcholca stromu a odrazu vrcholca stromu, jednoducho musí byť kolmo na hranu fotky, a vtedy ti je jedno či rastie strom pri brehu krivo alebo breh na fotke je v uhle.

Ján-K.

Ďakujem Ruth! Samozrejme! Budem len rád!

ruth

nádherná je, dávam si ju monitor ak to nevadí

Ján-K.

Jeej! ďakujem Bibík! Mám naozaj radosť! Je to vždycky fajn stretnúť starých dobrých priateľov na flogu!

Ján-K.

Ďakujem Jarmilka! Potešila si! Ako vždycky!

bibi67

paradne foto janko, neskutočne farby... srdecne blahozelam k zasluzenej topke... :-)

Jarmila

Janko krásna jesenná fotečka a naviac na Tvojom flogu sa dá aj podučiť niečomu ,pretože nezištne poradíš ,gratulujem k Top

Ján-K.

Ďakujem Maťka! Aj ja som si to všimol, ale až keď fotka bola už zavesená na flogu. Nafotené to bolo celé, len pri korekcii skreslenia objektívu mi to akosi ušlo!

Ján-K.

Ďakujem entva a prdo! Potešili ste! Entva: Nuž človek sa stále učí a fotograf dvakrát, ako hovorieva jeden môj priateľ fotograf. Vývoj vo fotografii pokračuje nesmierne rýchlo dopredu a človek sa musí učiť aby nezaostal...:-) Ale pokiaľ ho to baví, tak je to fajn!

matka-dvorska

krásna jesenná fotka, úžasné farby pani jesene, pre mňa len trošíčku škoda, že odraz na hladine nie je naľavo celý... Srdečne tiež blahoželám ku krásnej TOP :-) a ďakujem :-)

Ján-K.

Máš dobré oko, zofrem! Keď som si to dal na mriežku a zameral sa na vodnú hladinu vpravo, tak som tam nameral 0,5° odklon doľava ako píšeš. Tá vodná hladina vpravo je asi jediné miesto na tej fotke, podľa ktorého sa dá orientovať, lebo tie stromy rastú všelijako, len nie rovno!

zofrem

padá doľava, a to dosť.

entva

Janko, ďakujem za radu. Myslím, že to s tým mojím kompaktíkom pôjde. Je to celkom schopná škatuľka, má celkom široké spektrum využitia. Je pravda, že už objavujem aj medzery, ale zatiaľ je tam toho dosť s čím sa dá krásne hrať, a tým pádom nasať základné princípy fotografie. A potom je tiež aj phs3, ktorý mi umožňuje ďalšie úlety:) A ked je tak ďaždivo, tak aspoň je priestor na realizovanie sa! krásny dníček a ešte krajší víkend!

prdo

parada

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som rád, že sa fotka páči! Sasenka-vlčica: Ďakujem! Nuž tie sýtejšie farby akosi patria k môjmu štýlu fotiek...:-) Samozrejme, že sa nemusia každému páčiť... :-) A tak to aj beriem! Ale mimochodom aj v skutočnosti tam tej červenej bolo naozaj požehnane! ...:-) Konvalinka: Ďakujem! Aj Tebe pekný a úspešný deň! Aj my sme sa tu prebudili do dáždivého rána a zdá sa, že rosničkári mali tentokrát pravdu, pretože to naozaj vypadá na dlhšie...:-) Takže sa s krásnym babím letom budeme asi lúčiť, aj keď nie veľmi radi. Aspoň poniektorí! ...:-))) Pekný a úspešný deň všetkým!

konvalinka

dobré ránko, pekný deň, Janko, ako prvý si prečítal celú jesennú poštu, tak vďaka a úspešný dníček / u nás leje ako z krhly / :-)

slakur

*

sasenka-vlcica

sry ale mne sa nepáči, je to strašne presaturované...inak kompo aj všetko fajn, ale tie farby sú moc...

dodoo

super

Ján-K.

Ďakujem Pali905 a Furčake! Pre furčake: Je to v Komíne, kúsok pod OBI

furčake

Pekný záber. Ešte nad Pisárkami?

PALIK905

KRASNE

Ján-K.

Ďakujem Pancho! Nuž farby má na svedomí to krásne babie leto ktoré máme (a len dúfam, že ešte vydrží aj keď rosničkári sa už vyhrážajú zimou a dážďom - aspoň tí naši v CZ) a ostrosť zase Nikkor 1,4/24mm. No a ten plný formát tiež urobí svoje ...:-) Ďakujem za gratulku a pekný koment!

Pancho

Velmi pekne zrkadlenie. Farby su nadherne a aj ostrost. Gratulujem k topke.

Ján-K.

Ďakujem Jožko a Entva! Urobili ste mi radosť! Entva: Vyskúšaj a nezabudni si po každom zábere kontrolovať na displeji oblohu, resp. svetlá. Choď s expozíciou dole len potiaľ, pokiaľ nebudú prekreslené. Tá veľkosť podexpozície veľmi závisí od tmavosti miesta z ktorého fotíš a svetlosti scény. Býva to tak 0,5-1 EV. No a čo sa týka CS5, mne sa v ňom robí fakt dobre. Má okrem iného aj lepší RAW modul ako CS4. Tých rozdielov je však viac, ale to je na dlhšie...:-) Kmeť: Ďakujem Jožko! Som rád, že fotka potešila! Teraz musí byť na Gemeri nádherné babie leto! Ale zimy tam bývajú riadne!

kmet

Krásna paradajková -ďakujem za návštevu pozdravujem,konečne prichádza jeseň a po nej ešte -dúfam -krajšia zima

entva

Janko, že váhaš! Samozrejme! vyskúšam to hned, ked bude príležitosť! Ďakujem!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som skutočne veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Pridám ešte pár slov o jej fotení: Ako vidíte z exifu, fotka je fotená o 1 EV menej, ako by mala podľa automatiky byť, teda akože "podexponovaná". Táto korekcia je nutná, pretože je to fotené z tieňa do svetla. V týchto prípadoch sa obyčajne automatické meranie expozície nechá oklamať a stanoví expozíciu na miesto, z ktorého je to fotené, teda na tiene. Tie Vám síce výjdu veľmi pekne, ale osvetlený zbytok fotky býva väčšinou preexponovaný a aj prepálený, hlavne však obloha. Preto je lepšie fotku podexponovať a potom softovo rozjasniť tiene. Je to ďaleko rýchlejšie a lepšie, ako potom rôzne "dorábať" oblohu. A ten výsledok je rozhodne ďaleko lepší! Tak snáď som poradil ...:-)

entva

Janko, ty máš už 5-ku? a aká je? Jój, sa mi hned zbehli slinky:)))) Ale nechceš ho posunúť mne, ty robíš také krásne fotky, že sú podľa mňa aj v raw-ku dokonalé!

Marcela

Janko, nemám slov, Krásne a kvalitné foto :-)

Ludmar

Veľmi pekné, farebne zaujímavé foto.

TRA

JO

RasG

nádherné

Johny18

Krása

Ingrid

pekné

kvoky

Janko krásny záber a veľmi pekné farby, Ďakujem za nahliadnutie u mňa a za veľmi pekné komentáre. Prajem pekný deň.

Ján-K.

Ďakujem fujifilm! Som rád, že sa páči! Filter som pri tejto fotke nepoužil, len som v CS5 module trochu oteplil farby. Nafotil som síce túto fotku aj s prechodovým filtrom, ale štandardným a nie ultratenkým. Tento na objektíve Nikkor 1,4/24, ktorým to bolo fotené dosť silne vignetoval a výrazne mi stmavil rohy a hlavne pravú stranu fotky. Softovo v RAW module CS5 to síce išlo čiastočne odstrániť, ale akosi ma ten výsledok nenadchol, tak som radšej zostal pri "klasickej" verzii bez filtru.

fujifilm

Skvelé :) použil si aj niaky filter?

Ján-K.

Ďakujem Vám! Som rád, že sa fotka páči, aj keď voda siahala tak akurát žabe po plecia!...:-))) Pre Konvalinku: Mám jedného kolegu a ten o sebe vždycky hovorí, že v práci zásadne funguje na 50%, t.j. od pásu hore!...:-))))

Janka-Ambrozova

pekná zrkadlovka

evina7

krásne foto

konvalinka

:-))))))))))))))) jo, jistě!

PALIK905

PEKNE

Ján-K.

No ešte že my flogáči fungujeme! ...:-))))

konvalinka

iste si si všimol, že od včera pribudlo len šesť fotografií, nedá sa nahodiť nové foto, N E F U N G I R Á R U J E tu nič! :-))))))))))

Ján-K.

Ďakujem Olinka! Nuž snažil som sa, aj keď to chodenie po tých klzkých kameňoch pokrytých ílom nebolo nič moc! ...:-))))

Ján-K.

Veruže hej, Konvalinka! Je tam naozaj nádherná jeseň! Len tej vody je strašne málo a miesta na fotenie zrkadiel sa tuším stanú "úzkym profilom", ako sme za socializmu zvykli hovorievať ...:-))))

Džamila

Janko, pekný pohľad.....

konvalinka

ej, riadne sa zjesenilo, nemusím sa opakovať kvôli Tvojim farbičkám :-)