Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Popradské pleso

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
kamikadze-666

Tam je krásne...tam by bolo dobre na výlet..

elenocka

Krásny záber.

YeTee

@Ludmarko😉to si si fakt myslel, že neviem, že hovorím o kompakte Canon PowerShot SX610HS 🤣 ale snáď sa rekmarek niečo nového dozvedel 😉

flora

👍👍👍

Ludmar

@kamikadze-666 - rozmery snímok súvisia s rozmermi senzorov fotoaparátov. Pozri prehľad senzorov (ich rozmerov) na stránke https://sk.wikipedia.org/wiki/Sn%C3%ADma%C4%8D_obrazu

kamikadze-666

A širokouhlé fotky sa nedajú robiť s Canon?To by bolo omnoho lepšie.Cez celú obrazovku monitora.Ako to ja skúšam cez mobil.

Ludmar

@YeTee- Aby bolo jasné, hovorím o fotoaparáte Canon PowerShot SX610HS.

chocan

pekný pohľad

Ludmar

@YeTee Veľmi rád odpoviem. Podľa výrobcu štandardnú expozíciu nastavenú fotoaparátom je možné upravovať v krokoch po 1/3 EV, v rozmedzí -2 až +2EV. Okrem toho fotoaparát má funkciu i-Contrast, ktorá automaticky upravuje jas na optimálne hodnoty (rozpozná a upravuje jasné a nadmerne tmavé oblasti scény ). Prakticky som tieto funkcie neskúšal, do akej miery sú účinné. Foťák sa už nepredáva.

YeTee

@Ludmar som rád, že sme si vyjasnili pojmy😉snáď sa zhodneme že, expozícia je vzťah medzi clona/čas/ISO. Preto otázka zostáva. Ako možno korigovať expozíciu na kompakte, ktorý ponúka výber len z dvoch režimov A (ako auto) alebo P (ako prednastavený)

Ludmar

@YeTee dobry postreh. Samozrejme expoziciu. Verim ze ty aj ostatni to pochopili. Chybicka se vloudila ako hovoria nasi priatelia v Cechach.

YeTee

@Ludmar mňa by zaujímalo ( a možno aj rekmareka ), ako by bolo najlepšie "korigovať expedíciu pri fotení" 😉

Ludmar

Pekný záber. S tou oblohou by však bolo bývalo treba niečo urobiť. Podľa mňa najlepšie by bolo korigovať expedíciu pri fotení. Obrázok má veľký dynamický rozsah.

stefann

Paráda