Nahrajte fotku z vášho zariadenia

vorec

500 komentárov
1 follower
56 fotiek
informácie

Informácie o flogerovi

Meno a priezvisko

Vladimír Ronec

Mesto

Dubnica nad Váhom

Niečo o mne

http://www.vorec.sk

Ak poteší čo len jedna fotka, je to all right ;-)
http://www.vorec.sk

Ak poteší čo len jedna fotka, je to all right ;-)

Na Flogu od roku 2009
Email
Môj Facebook

Na tej vode dosť vidno spoje, inak príjemná

:-)) no čo už

@marikaho nepochopený význam foto ;-)

Celá foto je myslím mierne naklonená doľava, žeriavy vľavo aj zvyšok budovy, minimálne tie dve budovy vpravo letia mierne doľava tam to vidno, mierne pootočenie o cca 1 stupeň aspoň pre mňa opticky tú fotku upokojí. @PEMAU ľdr práveže pekne vyvažuje kompozíciu ;-)

3 chýba tomu spodok, ak je to pano (ako to aj vypadá) tak neviem kde bolo ostrené, ale krajné snímky sú rozostrené (alebo to je je nejaký sw úmysel)

3 pekný výhľad

3 zrovnal by som, fajn kompo aj ponurá atmo

2 objekt pekný ale foto v podstate ničím nevyniká, skôr mi to príde ako "skúška nočnej foto z nového statívu". Neviem aké sú tam podmienky ale vadí mi kompozícia hlavný objekt je tam natlačený, a detto neviem aké sú podmienky v zmysle kedy sa zámok osvetľuje ale bolo by to to krajšie keby tam nebol taká čiernota, t.j. aby aspoň stromy boli trochu prekreslené prípadne zvyška oblohy (tá vlastne celkom môže byť) ;-)

2+ +za pohľad z inej strany

5! videná skvelá

2+ +za netradičný prínos pre makro (hlavne prostredím momentom), inak vyváženie bielej a podobné atribúty-

Gratulujem víťazom! Niektoré fotošky sú tam skutočné mňamky ;-)

5 dobrý nápad mobilne fajn spracovaný rozhodne zaujala

Parádna obloha, škoda že tam nie je niečo viac, aspoň nejaký vtáčik letáčik, alebo kúštik horizontu ako mierka

@Tomi iste ako pri každom zábere to nebude na sto pro a toto je fakt drzovka, ale zámerná :)

Laco hej? Ja sa to dozvedám len tak nejak mimovoľne... Díks

WOW! Neskutočná šleha atmo! Ak to má aj nejaké chybičky atmo to prevalcovala úplne. A k tomu to malé slnečné halo a vedľajšie slnká, bonbónik!

Nerozumiem týmto deštrukčným úpravám :-(

Hrozne podexponované... sústredil by som sa asi iba na jeden z nich a skúsil nejakú kompo, obloha priala... a j z tohto by sa este úpravami dala vysekať pekná krajinkárska foto s klasickým námetom ;-)

K fotke tiež myslím že poslabšia, oblačnosť priala, nesvedčí jej portrait formát (na výšku)

Že sa tu tak debatuje... poviem len jedno, že dobrý kritik, alebo kritik vôbec nemusí byť ešte aj (dobrý) fotograf :-)

Jáááj brk srandičky srandičky :-))) môžem za to že oblakofky môžem :)

Ešte doplním vcelku dobrý priestor na úvodné čítanie http://fotoroman.cz/index.htm

Ak máš foťák mesiac tak najskôr si preštuduj manuál od prvej do poslednej strany a skúšaj všetko čo tam je popísané prakticky na foťáku kde čo nastaviť a ako. Potom skús prečítať nejakú knihu, úplný basic level od základu jednoducho po lopate napísané žiadne brutál odbornosti, kontinuálne skúšaj cvakať, sledovať čo to robí keď dáš dlhší čas iné iso, inú clonu, to všetko vo vzájomnej nazvem symbióze. Dostať všetko na jeden šup pod kontrolu je nemožné a to sa bavíme iba o technickej stránke a zvládnutí foťáku. Potom je tu ešte kompozícia, to čo chceš fotkou povedať a kvantum iného a to už je o inom, niekto taký dar má niekto nie. A potom skús postupne aj pridávať fotky niekde na server. Nečakaj že každý sem príde a bude ti radiť, všeobecný trend je taký, že väčšina ľudí chce byť len chválená bez kritiky, koniec koncov viac-menej všetci to robia vo voľnom čase a ešte vo voľnom čase aj rady rozdávať je už niečo ako pridaná hodnota, aj preto rád veľa neuvidíš. Musíš sa skôr spoľahnúť na seba ;-) A to že ti tu niekto napíše takýto dlhý odstavej je skôr úplná výnimka, ale keďže si novic, tak to len na úvod do problematiky. K fotke, niečo podobné som rozoberal pod dudisovou fotkou, tam to nájdeš: http://flog.pravda.sk/dusanh.flog?foto=302722 Inak upozorním len na prvú a základnú školácku chybu a tou je padajúci horizont... Good luck!

4 určite jedna z tých atmosférickejších západoviek, hodnotím skôr pozitívne oproti ostatným z tejto dielničky, úpravouo utrpela najmä tá obloha, pôsobí skôr ako nejaká textúra, neviem aké boli podmienky na mieste, z môjho pohľadu by kompozične viac vynikla symetria s tým dominantým ihličnanom na stred a lúče vytvárajúce symetrické véčko, nič menej atmosféra fajnová!

5- viem si to predstaviť ako plagát alebo upútavku niekde v časáku, také nenútené pokojné dobre sa na to pozerá, tecnhicky tie dve prasiatka/odlesky v pravej hornej pätine preč a čisté na sto pro ;-)

5 Good dobré spracovanie, kúštik viac spodku na úkor oblohy, pekne zvyškové svetlo, príjemná podvečerná atmo. Medvede neboli? :-))))

@bogo iste ja s tým problém nemám. Keďže na to miesto zbehnem z času na čas, tak mám všetky možné kompozície uhly, viac poľa viac oblohy zľava sprava, iné svetlo iná oblačnosť, aj pri tomto fotení som narobil viac variacíí, ale táto drzá stredovka to bola pocitovka že takto to jednoducho musí byť a nie inak ;-)

@Dudis + @ Pemau ono ten šuter je dosť veľký takže vtesnať ho celý by bolo dosť naťažko, dalo sa aj od podlahy, a zakomponovať ho viac, len to by zas nevynikol priestor plesa. Koniec koncov skúšal som aj version bez kameňa, nie som s ním úplne vysporiadaný, ale skôr tak na 70/30 mi tam pasuje ;-)

@Džamila no je to moje obľúbené miesto a takéto stromy kríčky treba vyhľadávať a sem-tam sa k nim aj vrátiť, že ako sa majú :)

Konečne trochu iný uhol pohľadu na hrad, príjemné prírodne zarámovanie

Fajné miesto, chcelo by to poriešiť trochu inak

Toto je taká tuctová výletofka, k tomu všetkému sa mi nejak vyváženie bielej nepozdáva má to taký zvláštny nádych...

5 Proste to pozerajte cez tento link: http://img.flog.pravda.sk/2010/04/20/mx9_308205_orig.jpg lebo tieto zmenšovacie flog výmysly sú na dve veci... Príjemná náladovka, na stene by sedela fajn a počítam že aj bez rámu :-) ja by som ho osobne bachol čierny a hotofka...

4+ uff uff perfektné zrkadlo čisté krásne náladové, to nasvietenie vľavo je úplne lahodné, prijal by som ta ten odraz vľavo celý, inak fajnotka

4- príjemná scéna

1 Strašné niečo...

2 pekný objekt inak úplne nezvládnuté, hadr to úplne potopil, šialené aury, modrý sneh, modrá všade... Takto robí hdr jeden týpek: http://www.flickr.com/photos/artiephotography/ Inak treba popozerať nejaké návody ako na to a nie len bezhlavo ťahať fidlátka...

1- Tiger... jedno z lepších hdr? What? Úplne strašné... bez toho hadru by to bolo možno za 1+

Parádne lúče atmosférický moment

Bez tej hroznej aury by to bolo lepšie (pre mňa) aj keď minimalisticky priznávam že do rozprávky to trochu sekne, ale aj tak...

@Fotolab OK tú poznámku beriem späť ;-) s ostatným len plný súhlas. To nadšenie by nás asi rýchlo prešlo keď by sme ten počet nasekaných cvakov premenili na 36 políčkový kinofilm a vyjadrili v evráčoch, to by bola iná suma :-) takže tu to má tú nespornú výhodu, že karta vo foťáku takmer nič nestojí a výsledok cvakosnaženia ponúka hneď :-) Ale predsa len, kto nečítal knihy, tak taký online fotoroman.cz je dosť dobrá štartovacia čiara, ťahanie za fidlátka v editore to je zas iná kapitola :))

4+ taká odvážna kompo ale celkovo páčivá

4+ dosť osolené/pritvrdené ale keď to tak autor chce prečo nie

5 No to je po pr*eli dobrá architektostrítofka, skvelá kompo. BTW len tak question mimo súťaž to je La Grande Arche?

4+ good fajná dynamická, toto som skúšal večer na sedadlo spolujazdca som narval statív a šľahal dlhšie expo za jazdy, no boli z toho také diskotékové obrázky :-)

5- šleha svieže farby / fajný kontrast tá zelená robí divy ukľudňujúci obrázok, škoda že tam nie je nejaký veľký prietok prípadne nejaké prekážky aby aj dole v strede boli aspoň trochu okatejšie mliečne pruhy ale to zas moc špekulujem, takto je tam aspoň taký kľud

Mnooo asi v tých intenciách ako Bob, nech sa nikto neurazí, mne toto pripomína taký Dladislavovský štýl, tiež všelijaké podivné stmavovanie zosvetľovanie, ja to beriem, že je to spôsob umeleckého/autorovho videnia ale nemôžem povedať že by mi to nejak eXtra sedelo ;-) V tomto prípade rovnako nejaký podivný modrý filter natiahnutý cez prepaly so snahou o navodenie atmo ok, ale vravím mne to nereže ;-)

@Fotolab tú ironickú poznámku akože nevidím ;-) som sa ja už popísal čosi... a čo z toho mám ;-) a keď už, som zvedavý že ak by ste prelúskali aspoň desať strán toho balastu, či by sa vám chcelo furt dokola písať to isté. Ak dám už niečo na web, a nieto ešte do súťaže, tak si aspoň dám tú námahu že si prečítam / naštudujem nejaký úplne najminimálnejší základ a nie hneď sem vyvaliť všetko smetie bez ladu a skladu. analogicky, keď som kedysi chcel ísť na bežecké preteky, tiež som niekoľko mesiacov skúšal trénovať. Ale beriem, nátura a súťaživosť je už raz taká, ale tu niektorí "súťažiaci" nevedia ani len fotku otočiť v počítači nie to zvládnuť ešte expozíciu... Takže k tým hore uvedeným radám, by som určite pridal ešte link na naštudovanie základných pojmov ;-)

@lasky tmaveň to je čo za výraz :-))

@zdenčo tak ty ako skúsený hajker, to beriem len takú easy kontrolnú otázočku, že keby sa na MF niečo zmenilo :-)) jasné že Stoh

@mbfotoblog treba zmeniť uhol pohľadu a hneď budú zoradené podľa ročných období... ;-) indícia: kolobeh

@daniela-quadrantid tak tak veru, pekne napísané

@neandertalec keď urobí pol kroka doprava koruna vpravo bude v kostole :-)

Tak ale treba si úprimne povedať že celkovo aj tiemotívy čo fotí ten týpek sú sto a jedna :-)) už len to samotné robí dojem či ťahá oči

Zvládnuté pekne čisto, ale kompozícia to u mňa zráža, taká nemastná neslaná, tak medzi 3-4

Mnooo úkaz je to fajn, farby oblohy záapady východy slnka vždy potešia, ale takéto scény (obloha plus linka horizontu) sa dajú v podstate fotiť do nekonečna. Aby to boli viac využité treba asi tak ako navrhuje bob. Ja snáď len doplním že ako prvý level je to fajn (klasická podexpozícia, korekcia EV do mínusu), tak aby vynikli farby oblohy plus na doplnenie cca dva tri centimetre neprekresleného tmavého horizontu zospodu (tu sa mi zdá však už podexponované dosť). V druhej línii sa dá skúšať s filtrami, čím už sa netreba obmedziť len na kúsok tmavej linky ale skúsiť lepšiu kompozíciu tak aby oblohe sekundovala krajina priestor pod ňou. S fajn prechoďákmi sa dá vykúzliť aj bez piplačky v softe veľmi pekný výsledok (mnohokrát vďaka rozsahu imitujúci hdr). A v treťom leveli (ako to tak skromne môžem nazvať) by som skúšal hdr (multiexpozície). Totiť na hdr treba trochu skúseností kumštu a koniec koncov aj cítenia a citu aby ten výsledok bol ako-tak nazvime to akceptovateľný ;-) takže good luck pri skúšaní

@Džamila tam nešlo ani o rozhodovanie čo dať čo nie, jednoducho sa to nakopilo a vyšlo z toho toto :) @Ala toto je miesto navštevujem dosť pravidelne, u mňa jednoznačne perfekt @Dumbierik vždy som obdivoval ľudí čo dakázali takéto niečo vyskladať... až teraz som zistil aké je to fest ťažké... :(

@nezabudka-1 uff to nemám rád @bororo čb mi nejak veľmi nejdú, ale ak majú zvýrazniť atmosféru tak prevedenie je na mieste, ale tí čo to vedia, tak na také čb je radosť pozrieť

4 uff uff skvelé svetielko parádna obloha veľmi príjemné farebné pohladenie jediné čo mi nereže je zvolená kompozícia, beriem že asi tam chceli byť všetky tie MF kopčeky aj predkopčeky a vŕšky. Pozerajúc na tú cestičku a strom vpravo, vcelku pekne pútajú pohľad takže kúsok ľavej strany sa mi zdá naviac. Ale celkovo veľmi príjemný obrázok

@podkrovie prečo len-tak nevidí? :-) keď sa chytí ten správny moemnt tak vidí, ale priznám sa takto, resp. z iných uhlov som ho videl na iných foto, ale takto zahalený sa mi podaril prvý raz ;-)

E-e :-(( o5 beriem hadr experiment a fakt vytvoriť luxus alebo aspoň ako-tak dobrý hadr je kumšt. To nie je len o náhodnom ťahaní fidlátok v hadr softe, koniec koncov z neho vylezie len polotovar ktorý treba následne spracovať v editore. Tuná ten spodok u mňa ako tak, ale tá obloha to zráža, pozri na aury, a hlavne tie brutál okaté rozdiely v tých priezoroch toho stavidla, dosť to bije do očí. Inak neviem či som to tu už nedával, ale len tak kuk sem: http://www.flickr.com/photos/artiephotography/ to je týpek čo robí hadr fest pozerateľné možno "gýčové" možno fakt omaľovánkové, ale vie to :-)) rad tam chodím pozerať

Seriózne... fľakaté hdr, ale priaznivcov si isto nájde...

@shortcut to slnko som tam just chcel mať :-) @Stromy hmm, aké nečakané... @Tiger kuk do exifu a bude jasné že s ňákým objektívom veľa vody nenamútime ;-) @Mito-Fizo podľa mňa majú svoj vlastný životný priestor, ale čo je zaujímavé, že priamo na mieste som si to vôbec nevšimol, až keď som to pozrel na fotke... Nedávno som tam bol opäť (prelom zimy/jari) a ako som pozeral už tie cestičky také výrazné neboli (pravda je že fúkal aj dosť nepekný vietor), ale aj tak... @mbfotoblog odo mňa určite nie ani samotné koruny ;-) a nesledujem to tu nejak pozorne, ale fotky korún stromov voči obolohe sú tak okukaný námet že možné to je, ja som sa snažil dať tomu pridanú hodnotu (pohľad od podlahy hore až za hlavu s obľúbeným lúčovým slniečkom) @randalph to sú večné debaty, takže odo mňa no comment ;-)

@Dumbierik no neviem neviem veru, ale Copperfield má v šuflíku iné kúsky :-))

Fajn obloha...

Určite by to bol pôsobivejší záber vyčíhať tam fajn odraz na tej vode, inak je to pekný kúsok. Keď rám tak už nejaký jednotný, nie jeden linkový, druhý tieňovaný a pod.

Je to prázdne

2+ uff uff :-( nápad kompozícia ťažko by som niečo pochválil, snáď len ten tieň smerujúci do pdr je pre mňa ako tak zaujímavý... :(

2+ dole fajn farby, obloha je už dosť pichľavá, celkovo sa z auta môže podariť nejaká exkluzívna momentka ale asi ťažko výborná foto krajiny... :-(

3+ fajn priestorové obláčiky, do atlasu oblakov fajn, má to takú začínajúcu jarnú náladu

2+ fajn scéna ale nevyužitá, príjemne zákutie, atmosféra už pokročilejšieho rána/dopoludnia s ostrejším pichľavejším slnkom

2+ shot z dovolenky či výletu ok, do albumu či na ukazovanie kamarátom kde som bol fajn, inak bez nejakej pridanej hodnoty autora...

2+ škoda preškoda z totho obrázku by som povedal že scéna má veľký potenciál, ale je úplne nevyužitá, ten suchár samotár by si zaslúžil trochu iný uhol pohľadu tak aby vynikol

4+ na mobil fajn záležitosť, príjemná tonalita, náladovka u mňa fajn

@Džamila ťažko prirovnávať teda vyberať názov, každý nech si niečo nájde :-)

Mnooo... hadr je veľmi subjektívna záležitosť aj čo sa autorovho zámeru týka, aj čo sa diváckeho vnímania týka. Aj v intenciách keywords experiment to beriem ako experiment, na skúšku že čo to dá čo z toho vylezie. Väčšinou slabší motív sa zvykne nasoftiť aby sa aspoň niečo z toho vytrieskalo. Tu by som pôvodný zdrojový obrázok až tak nezatracoval, aj keď veľmi neohuruje... Pôvodný účel použitia hdr na rozšírenie dyn. rozsahu tu asi nebol snáď ani potrebný, takže to vnímam ako takú nepodarenejšiu omaľovánku, kvázi maľbu, aj keď nie z kategórie tých najhorších :)

@paavuk hmm :-) nebudem sa vyhovárať, ale ono je to tak v prvom rade mi šlo o tú atmo, parádne nasvietená svieža scéna vzadu, tiene a kontrasty vpredu a samozrejme lúčové slniečko, a to som tam bol niekoľko ráz aby som to takto všetko vyčíhal vysledoval ako a kedy sú tam takéto podmienky. Nevravím že nemôžu byť aj inokedy ale takto nejak som to vysledoval. Bez nich by mi ten strom neprišiel nejak extra zaujímavý a práve kvôli tomu osobne prižmurujem oči nad drzou kompozíciou. Totiž osobne som nad inou akou stredovkou ani neuvažoval, aj kvôli tomu že po krajoch sú rušivé prvky, iný strom, posed, kríky a celkovo z tých miestnych podmienok sa obávam, že korunu by som nad horizont ani nevypichol, keďže horizont stúpa. Ale cca za tri týždne sa tam chystám opäť mrknúť a urobiť po zime prieskum (v zime som tam sekal panorámy) tak uvidím či ma osvieti :-)) v každom prípade skúsim aspoň nanečisto s tým horizontom pošpekulovať tak aby mi tam všetko čo chcem zapadlo tak ako má ;-)

@Zuzkakostik hmm ja by som volill skôr tú predošlú :)

4- ten rám to dorazil, inak veľmi príjemná zimná scéna s fajn kompozíciou (tieň chaty pekne) sprava by som asi oželel ten zvyšok snehu (vertikálny pruh)

@SONY-Cyber-shot-6.0 opäť si neodpustím poznámku. Kľúčové slova hrom a hromobitie samozrejme nezobrazujú to čo je na fotke, lebo je to nemožné ako ste napísali, keďže hrom je sprievodný jav blesku. Ale ja ako skúsený používateľ rátam aj s možnosťou že niektorí iní používatelia môžu vyhľadávať fotky blesku napr. zadaním slova hrom či hromobitie... a keďže to má veľmi úzky súvis s tým čo sa na fotke deje, nevidím dôvod prečo by tam byť nemali...

3- fajn obloha priala zvyšky snehu pekne na horizonte, lepšia kompozícia by rozhodne umocnila dojem

@SONY-Cyber-shot-6.0 na toto musím zareagovať, lebo ma to pobavilo. To je prvé ** druhé ** alebo tretie ** čo ste na flogu udelili? :) Ospravedlňujem sa za ten ironický podtón, ale keď vidím ako vy aj vaši kolegovia ládujete plný počet braku, ktorý by som ja osobne mazal už vo foťáku tak sa môžem len pousmiať. Že to tu tak chodí s ***** to postrehlo niekoľko všímavejších kolegov a môžete oponovať koľko chcete, to je objektívny fakt. Ale to je trochu mimo témy, ale ako úvod k problematike stačí. K veci: neviem či viete číťať myšlienky alebo je dedukcia taká brilantná že z výroku dokážete vytiahnuť môj myšlienkový pochod či dokonca názor, ale uisťujem že sa mýlite. Moja viac-menej spokojnosť/nespokojnosť má úplne iný rozmer/základ/korene diametrálne odlišné od toho čo píšete/vkladáte mi do úst. To sú drobnôstky ktoré tu nemám potrebu rozpisovať a pri ďalšej návšteve toho miesta sa ich pokúsim odstrániť ;-) Naopak, aby som sa obhájil, vôbec ju TIEŽ nepokladám za nevýraznú, neveselú, ponurú. Práve kontrast dňa (zvyškové svetlo na oblohe) a noci (svetlá mesta) ju robia pre mňa atraktívnou a zaujímavou. Ak je pre vas nočná fotografia len o tme, potom je to v poriadku, ja som sa snažil dať do toho viac. Záverom asi toľko, že váš názor síce akceptujem (aj keď má pre mňa minimálnu váhu), ale nesúhlasím s ním ;-)

3- prázdna obloha a tým ešte viac vidno tie prechody/spoje po panoráme, fajn jarná nálada...

@mbfotoblog hmm tak to som rád že to bolo ono, inak by som mal podozrenie na nejakú nelegálnu kópiu :-))))

To stmavenie je normálny jav medzi primárnym a sekundárnym oblúkom dúhy a súvisí s lomom svetla, volá sa Alexandrov pás, takže s postprocesom to nesúvisí... Inak foto taký priemer ako momentka dokumentačka

3+ nalada atmo+ fajn peklo na oblohe ale je to také nerád používam výraz tuctové... od ľudí čo už majú čo to nacvakané by som čakal trošku lepší prínos do foto

1+ tak všelijak nádheren sa dajú kvietky zachytiť, tak prečo zrovna tento pohľad :-(((

2 zbytočne dlhý slíž...

3- skvelá scéna žiaľ nevyužitá

2+ pri inej oblohe by to bolo ešte fajnovejšie, polovica obrázku prázdna

5- fajne tie lístky vpravo dole by tam ešte aj celé zapasovali, inak príjemný pokuk

2 fajn farby dole, inak celkovo chaos na foto

3+ ten smetiak je tam fakt päsť na oko, skôr sa mi ľúbi to esíčko na ceste